SP: Srpkinje osvojile 6. mesto

Ženska rukometna reprezentacija Srbije, zauzela je šesto mesto na Svetskom prvenstvu u Japanu, pošto je rano jutros, u borbi za petu poziciji, izgubila od Crne Gore 28:26 (13:12).

Srbija je bolje otvorila meč serijom 6:2, koja je okončana golom Sanje Radosavljević u 12. minutu.

Brz centar Crnogorki i ratoborna odbrana, doneli su im preokret, pa je četiri minuta pre kraja prvog dela rezultat bio 12:8.

Do kraja poluvremena Trifunović i Janjušević, u bekovskoj postavi, smanjile su zaostatak na jedan gol.

U nastavku je viđena izjednačena borba, igralo se gol za gol sve do 45. minuta, kada Crna Gora pravi seriju od 3:0 i tu prednost uspešno je održavala.

U finišu meča, srpske rukometašice uspele su da dođu na gol zaostatka, ali je golmanka Crne Gore zabeležila dve važne odbrane, koje su omogućile trijumf rivalu.

Najefikasnija u timu Srbije, bila je Jovana Stoiljković se pet golova, a Jelena Trifunović postigla je jedan manje.

U pobedničkom timu, najbolja je bila Ema Ramusović sa četiri postignuta gola, a istakla se i golmanka Marta Batinović sa osam odbrana.

Izabranice Ljubomira Obradovića igraće u doigravanju za plasman na Olimpijske igre, na kojima je reprezentacija poslednji put učestvovala kao SFRJ 1988. godine u Seulu.

Rivali Srbije za odlazak u Tokio sledeće godine biće bronzana selekcija sa SP, Švedska ili Mađarska, odnosno, selekcija Kine.

KvalifikacionI turniri za Olimpijske igre održaće se od 20. do 22. marta naredne godine.

Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije, Ljubomir Obradović, čestitao je svojim igračicama na svemu prikazanom, na Svetskom prvenstvu u Japanu.

Srbija je nastup na SP, završila kao šesta najbolja ekipa na svetu, pošto je u borbi za peto mesto poražena od Crne Gore 28:26.

“Čestitao bih reprezentacijama Srbije i Crne Gore na uspehu koje su postigle, plasmanu u kvalifikacije za Olimpijske Igre, u martu. Nadam se da će se obe naći u Tokiju. Ova utakmica, bila je stvar prestiža. Najbitnije je bilo da se niko nije povredio, mi smo imali dve lakše povrede. Drago mi je da devojke nastavljaju karijere u svojim klubovima zdrave i orne. Čestitam Crnogorkama na fer pleju i korektnosti”, rekao je Obradović, na konferenciji za medije.

Desni bek reprezentacije Srbije, Anđela Janjušević, izjavila je da je tim uprkos porazu zadovoljan onim što je uradio u Japanu.

“Čestitam Crnogorkama na svemu što su pokazale na ovom prvenstvu i izborenim kvalifikacijama za Tokio. Srećne smo sa onim što smo ostvarile. Nadam se da ćemo se naći u Tokiju. Svi smo umorni, bilo je ovo dugo prvenstvo. Uprkos porazu, zadovoljne smo učinkom u Japanu”, rekla je Janjušević.