AO: Lajović i Krajinović idu dalje! Kecmanović ispao!

Foto> Tanjug/AP

Srpski teniser, Dušan Lajović, plasirao se danas u drugo kolo Austalijan opena u Melburnu, pošto je na startu turnira pobedio Britanca, Kajla Edmunda 7:6 (7), 6:3, 7:6 (4).

Meč srpskog tenisera, u ponedaljak je bio prekinut i odložen zbog kiše, a Lajović je u prvom setu gubio sa 5:2.

Za dva časa i 49 minuta igre, srpski igrač je uspeo da napravi preokret i da obezbedi plasman u narednu rundu, gde će mu rival biti Mark Polmans.

Još jedan srpski teniser, Filip Krajinović, izborio je plasman u drugu rundu, pošto je u prvom kolu savladao Francuza, Kventina Alija 7:6 (7), 7:6 (1), 3:6, 4:6, 7:5.

Krajinović je prvo ispustio prednost u setovima od 2:0 i dozvolio kvalifikantu da meč uvede u peti set, ali je u odlučujućem setu, posle velike borbe i četiri časa igre, uspeo da zabeleži trijumf.

Krajinovićev naredni rival biće Švajcarac, Rodžer Federer.

Miomir Kecmanović je završio nastup na Australijan openu, pošto je u prvom kolu izgubio od Italijana, Andreasa Sepija 6:4, 6:4, 7:6 (7-3).

Kecmanović, koji je trenutno 54. teniser sveta, posle dva časa i tri minuta igre, poražen je od iskusnog Italijana, koji je od starta meča igrao sigurnije, a srpski igrač samo u trećem setu imao šanse.

Sepi će u drugoj rundi, za protivnika imati Švajcarca, Stana Vavrinku, koji je na startu izbacio najboljeg bosanskohercegovačkog tenisera ikada, Damira Džumhura.