EP: Mađari šampioni Evrope, Srbija peta!

Vaterpolsiti Srbije, osvojili su peto mesto na Evropskom šampionatu u Budimpešti, pošto su u meču za plasman, pobedili Italiju 8:7 (3:2, 1:4, 2:0, 2:1).

Izabranici Dejana Savića sjajno su otvorili meč, dobili prvu četvrtinu, ali su Italijani, aktuelni svetski šampioni, uzvratili u drugoj i na poluvreme otišli sa “plus dva”.

Ipak, u nastavku je “proradila” odbrana i olimpijski šampion, Srbija, je pogotkom Dušana Mandića u finišu došla do pobede.

U srpskom timu, po dva gola postigli su Filip Filipović i Milan Aleksić, a po jedan Nikola Jakšić, Miloš Chuk, Sava Ranđelović i Mandić.

Srpski vaterpolista, Miloš Ćuk, posle pobede protiv Italije i osvajanja petog mesta na Evropskom prvenstvu, izjavio je da ostaje žal zbog poraza od Španije, u četvrtfinalu na peterce.

“Bilo je teško, ponovo sa igračem manje (nije igrao bolesni Duško Pijetlović, prim. aut). Na kraju ostaje velika žal ostaje zbog Španije. Nemamo medalju, ali imamo sada pouku”, rekao je Ćuk novinarima u Budimpešti.

Najbolji strelac Srbije na turniru, Dušan Mandić, čijim je pogotkom obezbeđena pobeda protiv svetskih šampiona Italijana, rekao je da je utakmica očekivano bila neizvesna.

“Lepo je kada se završi pobedom. Tvrda, očekivana utakmica. Lepo je što smo slavili protiv svetskog prvaka. Peti smo, nije smak sveta, sada smo na zemlji. Imamo šta da radimo, imamo vremena, znamo na čemu smo. Nije slučajno što su Španija i Mađarska u finalu. Najjača liga je u Mađarskoj i svi igrači Španije su u Barseloneti. Mi smo raštrkani, ali idemo dalje”, poručio je Mandić.

Vaterpolisti Crne Gore, osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, pošto su u meču za treće mesto savladali Hrvatsku 10:9 (1:3, 2:4, 4:1, 3:1).

Crnogorci su na poluvremenu imali “minus 4”, ali je u nastavku usledio veliki preokret, pre svega zahvaljujući Aleksandru Ivoviću, koji je postigao pet golova, uključujući i odlučujući minut pre kraja.

Vaterpolisti Mađarske, osvojili su na kraju titulu šampiona Evrope, prvu posle 21 godine, pošto su u finalu, u Budimpešti, savladali Španiju sa 14:13, boljim izvođenjem peteraca.

U regularnom delu, bilo je nerešeno 9:9.

Junak Mađara, bio je rezervni golman Soma Vogel, koji je u petoj seriji zaustavio udarac Alvara Ortege Granadosa.

Španci su, na taj način, drugi put uzastopno izgubili finale na peterce, nakon što su pre dve godine poraženi od Srbije, u Barseloni.