VLADIKA GRIGORIJE O CRKVI U FRANKFURTU

Tragom brojnih spekulacija koje su kružile oko dešavanja u srpskoj pravoslavnoj crkvenoj opštini u Frankfurtu, naša ekipa je istražila o čemu se zapravo radi. Naime, primili smo brojna pisma naših gledalaca iz ove parohije koji su bili nezadovoljni navodnim zatvaranjem kapele u kojoj su služene svete liturgije, a koju je od 1976. godine SPC iznajmiljivala od evangelističke crkve. Kapela se trebala zatvoriti jer je u istom gradu sagrađen Hram posvećen Vaskrsenju Gospodnjem. Parohijani su pokrenuli i peticiju ovim povodom. Njegovo Preosveštenstvo Episkop dizeldorfski i sve Njemačke g. Grigorije ukazao nam je čast da našoj ekipi odgovori na pitanja , koja su interesovala naše gledaoce, a prije svega vjernike, koji pripadaju ovoj crkvenoj opštini i da riješi sve nedoumice.

Ostavite odgovor

Vaša email adresa neće biti vidljiva.