Bundesliga: Kostić za izjednačenje, Mijat asistent!

Razdvojili se jesu, da nameštaju golove nisu! Junak dana je Kramarić… Nemci efikasni, četiri pobede gostiju na pet susreta subotnjeg programa uvodnog kola…

Festival gostujućih pobeda i raspucani Andrej Kramarić su obeležili popodnevni deo subotnjeg programa starta nove Bundeslige. Od pet mečeva u ovom terminu, čak na četiri slavili su timovi sa strane, a sudeći prema načinu na koji su strelci raspoloženi, deluje da će, posle sinoćnje ”osmice” Bajerna, biti ovo još jedno superefikasno prvenstvo u Nemačkoj.

Bavarci su očekivano poveli kolo trijumfom nad Šalkeom, uz het-trik Serža Gnabrija, da bi krilnog fudbalera već na listi strelaca sustigao Andrej Kramarić, maltene sam vodivši Hofenhajm do slavlja nad Kelnom (3:2). Dvaput je vodio Hof protiv povratnika u elitni rang, stizao je tim Marka Gizdola, ali rešenje za hrvatskog napadača nije imao. Najpre „ukradena“ lopta pred kaznenim prostorom i rutinska egzekucija u četvrtom minutu, potom uspešno realizovan penal u nadoknadi prvog dela, a onda vrhunac, pošto je u poslednjem minutu izveo minijaturu i na dodavanje Mijata Gaćinovića – srpsko krilo asistencijom ukrasilo debi u prvenstvu u dresu novog kluba – treći put poslao loptu u mrežu i nagovestio da će bit produktivniji nego lane, kad je dao 12 golova.

Već sad ih ima pet, doduše dva je dao u Kupu, na gostovanju Kemniceru.

Na fantastičan način je prvenstvo otvorila i Herta. Ako je suditi samo po ovih 90 minuta, ambiciozni projekat kluba iz Berlina bi mogao da doživi procvat ove sezone, do nogu je potučen Verder Bremen, na Vezeru (4:1). Jeste se ekipa Bruna Labadije obrukala minule sedmice, ispadanjem od Ajntrahta iz Braunšvajga u DFB kupu, međutim, već danas je pokazala da je prvenstvo itekako zanima. Labadiju posebno može da raduje činjenica, da su sva četiri gola postigli različiti igrači. Eventulano bi moglo da ga zabrine što Kšištof Pjontek opet nije postigao gol, međutim, bude li ovako napadački igrao njegov tim, možda Herta podseti na neka davna vremena.

A Ajntraht nimalo ne liči na ekipu, koja je pre samo godinu i kusur dana stigla do polufinala Lige Evrope. Imaju u Frankfurtu velika očekivanja, nadaju se da će opet na međunarodnu scenu, međutim, kao domaćini su uspeli samo da osvoje bod protiv Arminije iz Bilefelda. Povratnik iz Cvajte se pokazao kao tvrd orah, čak je i poveo na Komercbank areni, da bi Andre Silva doneo bod ekipi Adija Hitera.

Srpski reprezentativac, Filip Kostić, odigrao je svih 90 minuta na poziciji levog krila, odakle je i centrirao u akciji za gol, lopta je posle njegovog ubačaja pala pred peterac, gde ju je Bas Dost prebacio do Andre Silve, a Portugalac prosledio u mrežu.

Nisu Kostić i Gaćinović više saigrači, ali nisu ni zaboravili da dele asistencije.

BUNDESLIGA – 1. KOLO

Petak

Bajern – Šalke 8:0 (3:0)

/Gnabri 4, 47, 59, Gorecka 19, Levandovski 31pen, Miler 70, Sane 72, Musijala 82/

Subota

Ajntraht Frankfurt – Arminija Bilefeld 1:1 (0:0)

18.00: Volfsburg – Bajer Leverkuzen

Efikasno otvaranje Cvajte, Ercebrige Aue silan u Vircburgu… Het-trik Keite Ruela za ubedljivih 3:0.

Efikasno popodne u Cvajti, gde je u proseku palo 3,3 gola po meču. Čak pet je postignuto u Zandhauzenu, gde je istoimeni domaćin savladao Darmštat sa 3:2, dok je najubedljiviji bio Ercebrige Aue, koji je u Vircburgu savladao domaći Kikers sa 3:0. Sigurno slavlje na otvaranju Cvajte je ostvario i Hanover protiv Karlsruea (2:0).

Najzaslužniji za slavlje Zandhauzena je bio iskusni napadač Danijel Keita Ruel, koji je postigao tri gola. Gosti su poveli golom Danijela Honsaka u 19. minutu, a onda je usledila serija Keite Ruela, koji je pogađao u 30, 38. i 74. minutu. Konačan rezultat meča je u samoj završnici postavio  Tim Skarke.

Ercebrige Aue je svu artiljeriju u mrežu novopečenog drugoligaša ispalio u drugom poluvremenu. Sve je krenulo golom Jona Patrika Štrausa, na isteku časa igre, a onda su mrežu domaćina pogađali Paskal Testret i Tom Baumgart.

Hanover je postizao golove u pravo vreme, što je prelomilo okršaj sa Karlsrueom. Domaćin je u vođstvo došao golom Dominika Kajzera u 25. minutu, dok je konačan rezultat postavio Linton Majana u 85. minutu.