Cvajta: Hajdenhajm može i bez najboljih

Paderborn pao u Kilu…

Puno se očekivalo od Ajntrahta iz Braunšvajga na startu Cvajte, nakon što je četa Danijela Mejera u Kupu eliminisala Hertu, u onom čudesnom meču (5:4). Međutim, šampion iz 1967. godine je razočarao u Hajdenhajmu – 0:2. Ekipa, koju su ovog leta napustila dva najbolja igrača (Niklas Dorš i Tim Klajdinst, otišli u Gent), bila je u podređenom položaju u većem delu susreta, ali rani gol (Patrik Šmit, 17. minut), a onda i drugi sredinom drugog dela, dotukli su Braunšvajg. Uloga junaka ide mladom Kevinu Sesi (20), kome je to bio prvi pogodak u profesionalnoj karijeri.

Paderborn nije dobro ušao u misiju zvanu – “ekspresni povratak u elitu”. Mada je zadržao okosnicu bundesligaškog sastava… Momci Štefana Baumgarta su pali na uvek teškom gostovanju u Kilu (0:1). Gol odluke je postigao Aleksander Miling početkom drugog poluvremena.

U meču Grojter Firt – Osnabrik, nije bilo pobednika – 1:1.