Evrokup: Novi poraz Partizana, ludi crnogorski derbi pripao Mornaru!

Partizan bez odbrane, ponižavajući poraz od Burga! Utakmica crno-belih za zaborav i priličnu zabrinutost – 76:89.

Partizan večeras, kao da je u Hali Sportova igrao protiv nekog NBA tima, a ne protiv Burga u Evrokupu, protiv ekipe koja nije imala pravi trening 15 dana. Tako je izgledalo u pojedinim momentima. Bez odbrane i bez energije. Primio je tim Vlada Šćepanovića čak 57 poena samo u prvom poluvremenu. Učinak daleko ispod imena i renomea kluba. Navijači su verovatno pomislili da gledaju “Nadrealiste”. Drugo poluvreme je bilo već značajno bolje, ali nedovoljno dobro – 76:89.

Partizan nije imao priliku ni da zapreti na ovoj utakmici. Razlika u poenima je na kraju i najmanje važna. U odnosu na utisak.

Druga četvrtina je bila vrlo loša, pre svega u odbrani (35 primljenih poena), crno-beli su, istina, zaigrali bolje u drugom poluvremenu, ali… Da li je to uteha navijačima? Urlik fantastičnog Pelosa, na dva minuta pre kraja, sve govori. On i Anđušić su bili nezaustavljivi! Pelos je dao 28 poena, Anđušić 23. Kod Partizana je najefikasniji bio Nemanja Gordić sa 15 poena, Markus Pejdž je dodao 14, Mika 12, a Miler Mekintajer 10.

Utakmica koju Partizan mora odmah da zaboravi, ali i u isto vreme da uvek ima u glavi. Da se ne bi ponovila…

Partizan je, po ko zna koji put ove sezone, loše počeo utakmicu, nije bilo energije, pa je Burg to iskoristio, tako što je poveo već u prvoj deonici sa 10 poena razlike. Bio je to šok za crno-bele i morali su brzo da nađu odgovor na takvu letargiju.

Odgovor je došao, Partizan je podigao agresivnost u odbrani, iz toga je došao do nekih lakših poena, Omić je pravio probleme crno-belima, tako što je pogađao teške šuteve, ali je Markus Pejdž sa dve trojke sačuvao glavu Parnom valjku u prvoj četvrtini utakmice.

Međutim, to nije podiglo Partizan kako je trebalo da ga digne, pa je Burg preko Pelosa nastavio da teroriše odbranu crno-belih, koja je bila poput švajcarskog sira. Sa nesportskom greškom Milera Mekintajera, kola su totalno otišla nizbrdo, Burg je shvatio da ima šansu i pogađao je iz svih pozicija.

Pelos je samo u prvom poluvremenu ubacio 16 poena, a Burg u prvih 20 minuta neverovatnih 57 poena! To dovoljno govori o odbrani crno-belih, koja nije postojala. Prosto je delovalo da će francuski tim posle svakog napada doći do poena. Toliko je loše delovalo.

Brojke koje izgledaju kao da je u prve dve deonice igrao protiv Los Anđeles Lejkersa, a ne protiv Burga!

Probali su crno-beli na startu treće četvrtine da unesu malo živosti, ali je Burg imao spreman odgovor na to, Anđušić je bio precizan u šutu za tri poena, dok je trojku za Partizan u tim momentima šutirao Nikola Janković iz kornera, a Mika promašio dva slobodna bacanja.

Nekako je Partizan pronašao snagu da krene da igra malo bolje, pa je na tom talasu, u trećoj četvrtini, Partizan uspevao da rezultat izgleda kudikamo podnošljivije sa 16 poena u minusu pred poslednju četvrtinu.

Mada, verovatno ni najveći optimisti u tim momentima nisu verovali u preokret. On se na kraju nije ni dogodio.

Lud crnogorski derbi u Evrokupu, junački Mornar dobio Budućnost trojkom u poslednjoj sekundi! Barani slavili posle produžetka!

Prvi crnogorski derbi u nekom evropskom takmičenju je bio za pamćenje! I pripao je košarkaškima Mornara iz Bara, koji su u petom kolu Evrokupa savladali lokalnog rivala Budućnost, posle produžetka – 85:82. Trojkom Ajzee Vajtheda u poslednjoj sekundi!

Može se slobodno reći da je Mornar herojski izvukao pobedu, s obzirom šta ga je sve pratilo prethodnih dana i kakva je trenutna situacija u klubu.

„Moram da kažem da mi, pre svega iz porodičnih razloga, a ni kao treneru, nije uopšte lako da govorim o košarci. Nažalost, situacija je da ne kažem alarmantna, ali nije dobra uopšte. Kao trener, ne mogu da razmišljam o pripremi utakmice, nego brojim koliko igrača imam na treningu i ko će sledeći biti pozitivan“, rekao je Mornarov trener, Mihailo Pavićević, uoči utakmice.

Imao je i razloga… Mornar je desetkovan dočekao Podgoričane. Zbog pozitivnih nalaza na korona virus su izostali BjelicaNidam i Lazić, a Vukota Pavić je suspendovan uoči meča, pošto se ispostavilo da je pao na doping testu. I pored svega toga, i pored slabe šuterske večeri, Barani su nekako uspeli da obore najvećeg rivala.

Ceo meč je bio egal, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Mornar za celu prvu četvrtinu nije napravio nijedan faul, po košgeterskom učinku su prednjačili Gebrijel i Pulen kod domaćih, a Kobs kod gostiju, za koje je debitovao Luka Mitrović. Serijom 8:0, Budućnost je uspela da na poluvremenu obezbedi kapital od tri poena (42:39).

Otišla je Budućnost u trećoj četvrtini i na rekordnih plus sedam (55:48), ali je Mornar uzvratio serijom 10:0 i vodio uoči poslednje četvrtine. Poveo je Mornar 68:59 na početku poslednje četvrtine, ali je Suad Šehović trojkama održao Budućnost u životu. A kada je već voda došla do grla, Nikola Ivanović je u svom stilu pogodio trojke, vezao osam poena i Budućnost je preokrenula 72:70. Usledila je egal završnica, koš za koš, problemi sa semaforom, zbog kojih je domaćem košarkašu Vajthedu poništena trojka minut pre kraja. Kobs je imao napad za pobedu Budućnosti, ali je promašio posle prodora i ušlo se u produžetak.

Pulen i Ivanović su u produžetku preuzeli ulogu lidera, a bek Budućnosti je pri rezultatu 82:82 promašio šut, 20 sekundi pre kraja. Mornar je krenuo u poslednji napad, držao loptu do kraja, a onda je Ajzea Vajthed trojkom u poslednjoj sekundi konačno nokautirao Podgoričane.

Nije Mornar imao dobro šutersko veče, ali je na kraju ipak pobedio. Trojke su šitrali 9/32, naspram 8/21 Budućnosti. Imali su Barani i manje skokova (30:39), tek 60 odsto sa linije penala, ali su nekako izvukli pobedu. Pulen je trojke gađao 1/7, Vranješ 0/4, Gebrijel 3/7, Vajthed 3/7. Na kraju je Pulen bio najefikasniji sa 23 poena, Vajthed je dodao 18, a Gebrijel 13. Na drugoj strani je podbacio Džastin Kobs, koji je iz igre šutirao 4/14, bez pogođene trojke i na kraju dao samo devet poena. Edžim je bio najefikasniji sa 15 poena, Rid je dodao 13, a Ivanović i Šehović po 12. Luka Mitrovič se nije upisao u strelce, a Dragan Apić je dao dva poena.

Oba crnogorska tima sada imaju po tri pobede i dva poraza. Ispred je Unikaha, iza su Levaloa, Ulm i Breša.

Huventud bez Tomića i Ribasa slavio u Kazanju! I to takođe posle produžetka – 91:93 (82:82).

Otišao je Huventud u Kazanj, na gostovanje Uniksu, bez dvojice najboljih igrača, bez Antea Tomića i Paua Ribasa, pa je i pored toga došao do slavlja sa 93:91 i to posle produžetka! Nakon 40 minuta igre je bilo 82:82.

Džamar Smit je imao šut za tri poena na dve sekunde do kraja, nije pogodio i tu je bio kraj utakmice. Pobedu je gostima doneo je Brodzijanski, dvojkom na tri sekunde pre kraja produžetka.

Zaista je ovom pobedom Huventud pokazao da je ozbiljna ekipa, da je prvi favorit za prvo mesto, jer je i u značajno okrnjenom sastavu uspeo da savlada Uniks. Možemo ovo svrstati u red manjih iznenađenja.

Od starta je Huventud uspeo da uštopuje tim Uniksa, a kako je vreme prolazilo i da bude bliži pobedi u “regularnih” 40 minuta, ali je Uniks izborio produžetak.

Tamo je Huventud bio istrajniji i došao je do velike pobede. Vladimir Brodzijanski je dao 20 poena i bio je najefikasniji kod gostiju, Nenad Dimitrijević je dodao 17 poena, a Ćabi Lopez Arostegi je postigao 16. Simon Birgander je ubacio 12 poena.

Kod Uniksa su se najbolje pokazali Džordan Morgan sa 23 poena i Džon Braun III sa 19, dok je Nejt Volters dodao 15, a Okaro Vajt 12 poena.

Može svakako Uniks da žali za ovom utakmicom, nije Huventud došao u najjačem sastavu na ovaj meč, ali to samo pokazuje koliko je opasan sastav Karlesa Durana.