- promo -

ATP finale – London: Danil Medvedev na kraju odneo trofej

Čudesna nedelja Danila Medvedeva! Prvi trofej za Rusa na završnim turnirima!

Kad na jednom turniru srušite Zvereva, Đokovića, Švarcmana, Nadala i na kraju Dominika Tima, onda je jasno da vam je trofej zasluženo pao u ruke. Ruski teniser, Danil Medvedev, je na impozantan način igrao ove nedelje u Londonu, što je krunisao prvim trofejom za završnom turniru. U svom prvom finalu – 4:6, 7:6, 6:4.

Medvedev je imao više živaca od Tima. Nije pao posle izgubljenog prvog seta, već je čekao da protivnik prvi put ispadne iz ritma. To se dogodilo u taj-brejku drugog seta, posle čega je Rus došao do ključne psihološke prednosti.

Tim je prevagu u prvom setu napravio pri rezultatu 2:2, kada je oduzeo servis protivniku i onda rutinski došao do prednosti, iskoristivši već prvu set loptu.

U drugom setu, prava rovovska bitka. Oba tenisera su propustila po dve brejk šanse, a onda se ušlo u taj brejk. Tamo je znatno smireniji bio Medvedev, koji je ekspresno od 1:2 stigao do 7:2 i izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu, odlučujući trenutak se dogodio pri rezultatu 2:2. Tim je izgubio svoj servis, a onda se išlo poen za poen. Medvedev je bio u željenom ritmu, iskoristio je prvu meču loptu i došao do istorijskog slavlja.

Medvedevu je ovo bio deveti trofej u karijeri, a drugi u ovoj godini. Rus je ovim slavljem sačuvao četvrto mesto do kraja sezone, ali se ozbiljno približio trećeplasiranom Timu. Pripao mu je ček na 1.564.000 dolara, ali i 1.500 bodova, dok je Tim uspeo samo da odbrani one poene iz prošlogodišnjeg finala.