BL: Pobede Štutgarta kod Frajburga i Arminije protiv Herte za kraj kola

Švabe se naoštrile i osvetile Augsburgu. Štutgart ponovo odličan – 4:1.

Sjajno je Štutgart krenuo u novu sezonu, držao se pri vrhu, ali onda je počeo da posustaje i da tone na tabeli.

Posle tri uzastopne utakmice bez pobede bilo je preko potrebno nešto da trgne Švabe i naišao je idealni rival – Augsburg.

Osveta je bila motiv koji je naoštrio Štutgart za ovaj okršaj. Pre godinu dana na istom stadionu doživeo je jedan od najtežih poraza u istoriji (6:0).

Ovog puta nije bilo šanse da se tako nešto ponovi. Naprotiv, crveno-beli su odigrali odličnu utakmicu i uhvatili domaćina na „krivoj“ nozi – 4:1.

Opet, kada se pogledaju rezultati ove sezone, teško da se može ovaj rezultat nazvati iznenađenjem. Štutgart je do ovog kola bio treći najbolji gost u ligi, a danas je upisao petu pobedu na strani. Dok kod kuće nema nijednu!

Meč je počeo savršeno po goste, već u 10. minutu dobili su penal. Oboren je Klimovic, situacija je proverena preko VAR-a i ostala je odluka sudije da je za kazneni udarac, a Gonzales je bio precizan.

Probao je Augsburg odmah da uzvrati, imao je dve dobre prilike preko Kaliđurija, koji je pogodio prečku u drugoj situaciji. Nakon tog neuspelog uzvratnog napada domaćina igra se primirila taman toliko da iz „bonace“ Štutgart dođe do drugog gola. Sevnula je kontra Švaba sa njihove polovine, klasičan mat u tri poteza, a taj završni je udario Vamangituka.

Samo što je počelo drugo poluvreme Rihter je pogotkom vratio nadu Augsburgu. Obično kada se tako rano postigne gol unosi se nemir u redove rivala i nije neobično da dođe do izjednačenja, ali danas Štutgarta ništa nije moglo da pokoleba.

Umesto izjednačenja stigao je novi gol gostiju, Kastro je bio strelac (3:1), a već u sledećem napadu Štutgart je imao zicer za četvrti pogodak, koji nije iskoristio Sosa.

Kada je Rihter u 76. minutu dobio crveni karton i ostavio Augsburg sa igračem manje, bilo je jasno da su sve dileme rešene i da tri boda odlaze u Štutgart. Na koncu, Didavi je golom u 87. minutu pečatirao ubedljiv trijumf crveno-belih.

Jabo prekinuo uspavanku u Bilefeldu. Herta poražena – 1:0.

Što bi rekla izreka, ko će kome, ako ne svoj svome. Uzalud je Bruno Labadija, trener Herte, igrao svojevremeno za Bilefeld, tri godine je nosio dres tog kluba. To mu nije donelo nikakav popust pred današnji okršaj na Šuko areni.

Bilefeld je čvrsto zagrizao, osetio je šansu i uspeo da dođe do treće pobede u poslednjih šest kola. Sa ta tri boda, crno-plavi su isplivali iznad crte za opstanak – 1:0.

Bila je to prilično skromna utakmica, bez velikih šansi i uspešnih akcija. Herta je bila bolji tim u prvom poluvremenu, bila je opasnija, međutim, nije uspevala da tu inicijativu pretoči gol. Bilefeld je bio „nadomak“ velike prilike u 35. minutu kada je dosuđen penal, ali je posle VAR konsultacije sudija promenio odluku.

Odnos snaga se promenio u drugom delu, a najviše je tome kumovala kolosalna šansa za domaćina samo što se igra nastavila. Jedan bezazlen centaršut pretvorio se u gol priliku posle očajne reakcije Aldereta, koji je loše zahvatio fudbal i namestio zicer Kordovi, kojeg je sve to izgleda iznenadilo, nije najbolje reagovao i pogodio je spoljni deo stative.

Trenutak odluke dogodio se u 64. minutu, Jabo je postigao gol iz okreta, zakucao je loptu pod prečku, ali su se gosti bunili smatrajući da je u toj akciji napravio faul.

Do kraja meča Bilefeld je bio bliži da dođe do drugog pogotka, u 70. minutu topovski udarac Doana završio je koji milimetar pored stative.

BUNDESLIGA – 15. KOLO

Petak

Borusija Menhengladbah – Bajern 3:2 (2:2)

/Jabo 64/

Cvajta: Hanover se vraća u trku, Bohum vezao i treću. Dva gola Marvina Dukša srušila Darmštat.

Kako je odigrao u jesenjem delu sezone malo ko je verovao da bi favorit iz senke Hanover mogao da bude konkurent za ulazak u Bundesligu. Međutim četa Kenana Kodžaka odlično igra ove zime i evo je na samo šest bodova od zone što vodi u viši rang. Hanover je danas slavio na teškom gostovanju u Darmštatu sa 2:1. U poslednja četiri kola kola ovaj tim je sakupio deset bodova.

Junak današnje pobede Hanovera je napadač Marvin Dukš, dvostruki strelac u 45. i 50. minutu utakmice. Prvo je bio iz slobodnog udarca… Detelinari su u 68. minutu uspeli da smanje preko Sejdela, ali to je bilo sve od njih.

I Bohum igra sjajno u poslednje vreme. U regenzburgu je došao do trećeg trijumfa u nizu, a u Cvajti je mnogo teško svezati tri pobede. Domaći su se držali do samog finiša, kada je Simon Coler, bivši igrač Kelna, pogodio za 0:1.

Konačan rezultat postavio je Tomas Ajsfeld u petom minutu nadoknade.

A Aue polako ispada iz trke za TOP 3. Poraz u Paderbornu drugi je poslednja tri kola i peti u sezoni…