NBA: Atlanta ”zgazila” Filadelfiju, Vučević opet najbolji, ali…

Nije im nedostajao Bogdan: Atlanta pregazila Filadelfiju! Hoksi sjajnom igrom u trećoj deonici slomili rivala i prekinuli niz poraza.

Atlanta je na svom terenu rutinski stigla do pobede nad Filadelfijom 112:94 i tako prekinula niz od četiri poraza.

Peti ovosezonski trijumf Hoksi su ostvarili uprkos izostanku povređenog Bogdana Bogdanovića, a najzaslužniji za trijumf bio je Trae Jang sa 26 poena. Pored američkog plejmejkera posebno raspoloženi bili su Hanter i Gudvin koji su zbeležili po 15 poena, a zapaženu partiju imao je i Kapela sa dabl-dabl učinkom (12 poena, 11 skokova).

Na drugoj strani, odlično veče je imao Džoel Embid koji je postigao 24 poena i 11 skokova, ali je nedostajala konkretna podrška saigrača da njegov tim zabeleži osmu ovosezonsku pobedu.

Gosti su bolje ušli u meč i odmah uspostavili željeni ritam zahvaljujući kojem su tokom prve četvrtine stigli i do plus devet. Ipak, već u narednoj deonici Atlanta je furioznom igrom preokrenula rezultat i stigla do dvocifrene prednosti koja je prilikom odlaska na odmor iznosila 15 poena.

Jastrebovi su u istom ritmu nastavili i u trećoj četvrtini koju su završili sa maksimalnih plus 32 te je i pre početka poslednjeg kvatrala bilo jesno da će tim Lojda Pirsa stići do pobede. Velika prednost uticala je da domaćin uđe rasterećeeno u završnicu susreta, a Filadelfija je blago opuštanje rivala iskoristila da ublaži poraz.

Atlanta, koju za dva dana očekuje gostovanje Finiksu, posle deset susreta ima polovičan učinak, dok je Filadelfiji ovo četvrti poraz u 11 duela. Seventisiksersi će priliku za popravni imati već sutra kad ih očekuje duel sa Majamijem na svom terenu.

Pobedu na svom terenu je zabeležio i Sakramento koji je savladao Indijanu 127:122, a srpski košarkaš Nemanja Bjelica utakmicu je proveo na klupi. Kingsi su u trećoj četvrtini uspeli da se odvoje na dvocifrenu prednost, ali su gosti vratili rezultatsku neizvesnost u završnici susreta. Ipak, posle promašaja Oladipa i Sabonisa raspršili su se snovi Indijane o trijumfu.

Najraspoloženiji u redovima domaćina bio je Harison Barns koji je postigao 30 poena, dok ga je sa sruge strane pratio Domantas Sabonis sa 28 poena i 11 skokova. Indijana posle 10 susreta ima učinak 6-4, dok je Sakramento u 11 mečeva zabeležio pet pobeda i šest poraza.

Vučević opet najbolji, bolji i od Janisa – u porazu! Crnogorski as ponovo vukao Orlando, ali uzalud.

Sjajno igra Nikola Vučević ove sezone, ponovo je bio najbolji u timu Orlanda – i najefikasniji igrač meča – ali ponovo u porazu. Trećem uzastopnom za tim sa Floride, od kog je ovaj put bolji bio Milvoki i to ubedljivih 121:99 (25:23, 38:31, 23:28, 35:17).

Povredama oslabljeni Medžiksi, ipak, i dalje imaju pozitivan skor. Ovo im je bio peti poraz, ali su na šest pobeda.

Goste je do sedme pobede u 11 mečeva predvodio Janis Adetokunbo sa 22 poena za 25 minuta u igri, dva manje ubacili su Bobi Portis i Kris Midlton, uz 10 skokova.

Vučević je meč završio “dabl-dablom”, pošto je uz 28 poena imao i 13 skokova, a pet asistencija. Pratio ga je Aron Gordon s 21 poenom.

Sa odličnim igrama nastavio je Šarlot, koji je na svom terenu protiv Njujorka upisao četvrtu uzastopnu pobedu. Domaćini su konstantno bili u vođstvu, a na kraju slavili ubedljivih 109:88. Predvodio ih je Gordon Hejvord s 34 poena (11/17 iz igre), od kojih čak 28 u prvom poluvremenu. Na drugoj strani, Kevin Noks je bio najbolji s 19 poena za 30 minuta, što dovoljno govori o igri gostujućeg tima.

Memfis je u Klivlendu ispustio 16 poena prednosti iz treće četvrtine (73:57), ali su gosti ipak uspeli da dođu do pobede 101:91. Druge uzastopne, ali tek četvrte u deset mečeva. Dilon Bruks je vodio ekipu s 21 poenom, dok je u Klivlendu Andre Dramond ubacio 19,

Najraspucaniji u večeri, koja će ostati u senci odloženog duela Dalas – Nju Orleans, bili su košarkaši Vašingtona, koji su u koš Finiksa ubaci 128 poena, naspram 107 gostujućih. Prednjačio je Bredli Bil sa 34 poena, ali i šutom iz igre 12/22. Gotovo identičan učinak kod gostiju iz Arizone imao je Devin Buker sa 33 poena i šutom iz igre 11/21.