EK: E, to je pravi Partizan! Plus 28 protiv Trenta!

Partizan prodisao uz Perkinsa i letećeg Mozlija, Trento dao samo 20 poena za poluvreme! Neko drugačije, pozitivnije lice Parnog valjka…

Evo konačno nadahnutog Partizana, malo borbe, krvi, žestine u igri! Nije Trento protivnik koji pokazuje realno stanje stvari, ali je svaka pobeda veoma bitna Parnom valjku u ovom kriznom momentu. Posebno ovakva. Ubedljiva. I to kada dođe na startu TOP 16 faze koju su crno-beli otvorili na dobar način protiv italijanskog predstavnika – 71:43. Posebno pristalice crno-belih može da raduje dobra igra novajlije Džoša Perkinsa, te samo 20 primljenih poena Parnog valjka za celo poluvreme.

Početak nove runde Evrokupa – uspešan! Uz obavezno isticanje i Vila Mozlija. Igrao je odlično na obe strane terena.

Generalno je Partizan pokazao šta može. Ali, moraće to da ponovi i protiv jačih protivnika, koliko za vikend protiv Budućnosti.

Parni valjak na ovoj utakmici nije mogao da računa na Ognjena Jaramaza, ali je zato Perkins bio spreman da zaigra u crno-belom dresu po prvi put. I odmah je pokazao kakav pregled igre ima. U prvom napadu alej-up sa Mozlijem, a za samo par minuta u prvoj četvrtini – tri asistencije. Ništa više nije nedostajalo igri Partizana osim asistencija. Teško je meriti po jednoj utakmici, ali deluje da će biti pojačanje za crno-bele.

Perkins je utakmicu završio sa 11 poena, četiri skoka, šest asistencija, dve ukradene lopte i dve izgubljene. Mozli je dodao 12 poena i sedam skokova.

Bio je zaista sjajan, igrao je i za tim, kreirao za sebe, čak je i Mekintajer odigrao vrlo dobro. Ali Mika i Zagorac nikako nisu uspeli da prorade, bili su to promašaji u nizu.

Partizan je dopustio Trentu samo četiri poena u drugoj četvrtini, a potom i samo osam u trećoj deonici, pa je bilo jasno da italijanski tim nema šta da traži na ovoj utakmici.

Mozli je briljirao na obe strane terena, imao je i alej-upove sa Perkinsom, blokade, zakucavanja. Zaista je igrao kao u najboljim danima prošle sezone. Dominirao je u skoku i crno-bele može da raduje takva igra Mozlija pred nastavak sezone.

Crno-beli su ušli u poslednju deonicu sa 24 (54:30) poena prednosti i bio im je do kraja važan svaki poen, zbog eventualnih krugova koji su uvek mogući u ovakvom sistemu takmičenja. I Parni valjak je posao uspešno odradio do samog kraja.

Za ubedljivu pobedu. I mnogo važnije navijačima – nadu da će igrati bolje u nastavku sezone. Parni valjak je večeras malo nabildovao samopouzdanje.

EVROKUP: PARTIZAN – TRENTO 71:43 (24:16, 11:4, 19:10, 17:13)

Dvorana: Hala Sportova

Sudije: Peruđa, Balak, Izguder

PARTIZAN: Mika 4, Miler Mekintajer 9, Zagorac 5, Pejdž 9, Dangubić 8, Stefanović, Veličković, Perkins 11, Janković 8, Tomas 5, Trifunović, Mozli 12

TRENTO: Paskolo 3, Konti 2, Braun 7, Forej, Sanders 4, Mecanote 5, Morgan, Vilijams 15, Ladurner 2, Mej 5

NBA Virtus ubacio 35 za četvrtinu, Belineli 25 poena za 21 minut na debiju, Cedevita bez šanse u Paladoci! Jedanaesti uzastopni trijumf ekipe iz Bolonje u Evrokupu, Miloš Teodosić loših procenata, ali odradio veliki posao, baš kao i Stefan Marković.

Evrokup se nastavlja, Virtus ostaje bez poraza! Posle deset uzastopnih pobeda u prvoj fazi, sastav Aleksandra Đorđevića nastavio je seriju dobrih igara u drugom po kvalitetu evropskom takmičenju i gradi dalje put ka trofeju pošto je na početku TOP 16 faze nadigrao Cedevitu Olimpiju na svom parketu sa 90:76 (11:18, 35:16, 14:15, 30:27).

Trijumf na startu druge faze takmičenja obeležio je debitant Marko Belineli! Italijanski as s velikim NBA iskustvom upisao je u svom prvom nastupu u Evrokupu 25 poena za 21 minuta provedenih u igri, a najveću porciju ubacio je već u prvom poluvremenu kada je imao čak 17 poena za manje od 10 minuta, odnosno 14 samo u drugoj četvrtini! Belineli će svoj prvi nastup u Evrokupu kao igrač Virtusa pamtiti i po sasvim dobrom šutu iz igre (5/9 za dva, 3/5 za tri), te pet skokova, dve asistencije i devet iznuđenih faulova za indeks 29.

Miloš Teodosić je utakmicu završio sa 13 poena, ali i loših 3/10 iz igre (2/7 za tri), te osam asistencija, pet izgubljenih lopti i četiri skoka za 33 minuta. Isti broj poena imao je i Kajl Vims, dok je Vins Hanter ubacio 22 poena (9/12 za dva) i devet uhvaćenih lopti uz takođe valoraciju 29. Stefan Marković je imao šest poena (2/2 za tri), te pet završnih dodavanja i tri skoka.

Belineli je bio pokretačka snaga Virtusa u toj prelomnoj drugoj deonici posle lošeg izdanja Virtusa u uvodnih deset minuta.

Italijanski reprezentativac ubacio je čak 14 poena od ukupno 35 poena bolonjskog tima kojim je rezultat potpuno preokrenut, a minus od osam poena pretvoren u plus od 15 u samom finišu prvog dela (45:31) zahvaljujući uzastopnim trojkama Markovića. Veliki udeo u rezultatskom zaokretu imao je i Vims sa sedam poena u ovom periodu igre, ali je i pored ubedljive razlike utakmica i dalje bila otvorena.

Gosti iz Ljubljane krenuli su na sve ili ništa i agresivnom igrom stigli su na samo sedam poena zaostatka posle trojke Rajona Brauna na sedam i po minuta do kraja trećeg kvartala (49:42), ali je odgovornost tada preuzeo Teodosić i sa dve uzastopne trojke na asistencije Stefana Markovića vratio Virtusu dvocifrenu prednost, ujedno i umirio Zmajčeke koji su do kraja susreta uspeli još samo jednom da dođu do jednocifrenog minusa, ne i ispod granice od devet poena. Virtus je dodao gas u poslednjoj četvrtini i na kraju ubedljivo slavio.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Jaka Blažič sa 25 poena (9/14 iz igre, 4/4 za tri), te po tri skoka, asistencije i izgubljene lopte. Odmah iza slovenačkog reprezentativca bio je Kendrik Peri sa 22 poena (6/11 iz igre, 2/3 za tri), te pet asistencija i četiri skoka, dok je Majkl Hopkins skupio deset poena i pet skokova.

/Belineli 25 – Blažič 25/

Revolveraški Mornar! Puče stotka na Kanarskim ostrvima! Barani slavili protiv Gran Kanarije sa 102:100.

Budućnost dala 108 poena, Partizan dobio Trento 71:43, a Mornar ubacio 102 poena u gostima protiv Gran Kanarije! I na krilima fenomenalnog Ajzee Vajtheda tim iz Bara uspeo je da slavi u veoma efikasnoj utakmici sa 102:100. Kakvo otvaranje TOP 16 faze abaligaša. Samo je Cedevita poražena, od Virtusa.

A Mornar puca iz svih oružja poput preciznog i opasnog revolveraša! Strašno je napadački nadaren tim. I to je ponovo pokazao. Dao je čak 102 poena i to u gostima. Ne viđa se tako nešto baš svaki dan.

Meč se rešavao u poslednjem minutu, na semaforu je u jednom momentu stajalo fenomenalnih 100:100, a onda je odlučujuće poene postigao Džejkob Pulen sa penala na četiri sekunde pre kraja utakmice.

Nastavili su Barani da pišu istoriju. U tome ih je najviše pogurao Ajzea Vajthed koji je završio utakmicu sa 28 poena (6/11 za dva, 4/4 za tri, 4/4 za jedan). Po 14 poena dodali su Džejkob Pulen i Keni GebrijelMarko Jeremić je ubacio 13, a Smit je imao 11 poena i isto toliko skokova.

Poručio je u najavi utakmice trener Mornara, Mihailo Pavićević, da njegov tim nema čega da se plaši. A tako je i bilo – ekipa mu je delovala neustrašivo i ostvarila je veoma bitnu pobedu u borbi za plasman u četvrtfinale.

Na kraju je Mornar šutirao 16/30 za tri poena, ukupno 21 asistenciju, ali i 15 izgubljenih lopti. Gran Kanariju je predvodio Ej Džej Sloter sa 23 poena. Kilpatrik je ubacio 16, a Endrju Albisi 15 poena.

Nema se šta drugo dodati nego – vrhunski start sezone Mornara. To je ekipa koja svima može da ubaci 100 poena, ali i da primi veliki broj poena. To je ponovo dobilo potvrdu.