BL: Ajntraht opet ide na srpski pogon, Majnc šokirao Lajpcig, derbi Volfzburgu…

Evrogol, pa asistencija – šest minuta Kostićeve dominacije u Bilefeldu! Blistavi trenuci srpskog reprezentativca.

Jesenas je prošao kroz ozbiljnu krizu u formi, kao uostalom i veliki broj Ajntrahtovih igrača, ali Filip Kostić se od početka 2021. godine prosto razgoropadio na bundesligaškim terenima. Danas je u Bilefeldu imao šest minuta apsolutne dominacije. Prvo je u 27. minutu postigao evrogol, dok je u 33. odlično asistirao Andreu Silvi kod trećeg Ajntrahtovog gola na meču.

Zanimljivo, sjajnom srpskom krilnom igraču ovo je bio prvenac u ovoj sezoni Bundeslige, ali kakav… Sve je krenulo od kornera Kamade, koji je kratko odigrao loptu do Amina Junesa, a ovaj je prosledio ka Kostiću. Srpski vezista je imao sve vreme ovog sveta da se namesti, a onda je “sevnula” neodbranjiva levica sa oko 25 metara udaljenosti u bliži ugao gola Štefana Ortege.

Samo šest minuta kasnije Kostić je na delu pokazao da poseduje savšen osećaj za igru. Nakon udarca Erika Durma, lopta se odbila ka srpskom igraču, koji je bio na ivici petarca, a onda je iz prve poslao pas u sredinu ka dobro postavljenom Silvi, kojem nije bilo previše teško da se po drugi put upiše u strelce na ovoj utakmici.

Kostiću je ovo bio 14 nastup u Bundesligi, a sada ima skor od jednog gola i četiri asistencije. Ozbiljne probleme napravila mu je neugodna povreda zbog koje je propustio sve mečeve tokom oktobra prošle godine, što je značajno odložilo njegov ulazak u idealnu takmičarsku formu.

Ajntraht gura na srpski pogon: Kostić otvorio Bilefeld, Jović novim golom stavio tačku. Srbi potpisali ubedljivu pobedu tima iz Frankfurta u 18. kolu Bundeslige.

Neumoljiva mašinerija iz Frankfurta koja u 2021. godini izgleda potpuno preporođeno sav ofanzivni potencijal demonstrirala je na gostovanju Bilefeldu u okviru 18. kola i rutinski stigla do sedme ovosezonske pobede (5:1), a značajne uloge na putu do tri boda u redovima ekipe Adija Hutera imali su srpski reprezentativci Filip Kostić i Luka Jović.

Ajntraht je put do nove pobede trasirao u 25. minutu pogotkom Andrea Silve, a samo dva minuta posle Portugalca u strelce se upisao i Filip Kostić. Srpski ofanzivac mrežu rivala zatresao je silovitim udarcem sa oko 30 metara te je već tad bilo moguće naslutiti da će gosti nastaviti pohod na mesta koja vode na internacionalnu scenu.

Silva i Kostić našli su se u prvom planu i u 33. minnutu kad je Srbin asistirao saigraču za novi pogodak, a makar minimalne nade domaćina tri minuta kasnije vratio je Kordova pogotkom za 1:3.

Snovi Arminije trajali su samo do 51. minuta kad je centaršut Kostića sa levog boka Nilson prosledio u svoju mrežu i otklonio i najmanje dileme po pitanju pobednika.

Po modelu iz prethodna dva susreta, šansu u završnici meča, odnosno u 66. minutu, dobio je Luka Jović, koji je potvrdio da je je povratak u Nemačku uticao na njegovo buđenje i već u 75. minutu postigao je treći gol od povratka u Frankfurt.

Centaršut Kamade sa levog krila napadač Reala na pozajmici u Ajntrahtu dočekao je u srcu šesnaesterca i potom poslao u mrežu za konačnih 5:1.

Ajntraht je tako upisao petu pobedu u šest kola i nastavio pohod ka izlasku na internacionalnu scenu. Tim iz Frankfurta posle 18 susreta ima učinak od sedam pobeda, devet remija i dva poraza, dok je Bilefeld 11. utakmicom u kojoj je ostao praznih šaka dodatno ugraozio poziciju u borbi za opstanak.

Istovremeno kad i susret u Bilefeldu odigrana su još četiri meča, a posebnu pažnju privukao je poraz Lajpciga na gostovanju Majncu kojim je pa će Bajern sutra protiv Šalkea imati priliku da se odvoji na sedam bodova prednosti.

Domaćin je do tek druge pobede u prvenstvu stigao na krilima dvostrukog strelca Niakatea koji je dva puta neutralisao vođstvo Lajpciga, a potpuni preokret režirao je Bariero u 50. minutu.

Blamaža Herte! Verder protutnjao Berlinom…!

Skoro 150.000.000 evra uloženih u poslednjih godinu i po dana, najave dovođenja još zvučnih imena, poput Julijana Drakslera ili Papua Gomeza, a Herta posrće li posrće. I ozbiljno se sramoti. Posle 18 odigranih kola tim koji puca na Ligu šampiona nalazi se na dva boda od zone ispadanja. Ima jednu od najslabijih odbrana u Bundesligi i postigla je jedan gol na poslednje četiri utakmice. Večeras u Berlinu superiorno je slavio Verder – 4:1.

Zaključak se sam nameće: Brunu Labadiji dani su odbrojani; Staru damu nemačkog fudbala čeka žestoka borba za opstanak.

Gostima iz Bremena ova tri boda mnogo znače, jer sada su bliži sredini nego zoni ispadanja, a u idućem kolu čekaju poslednjeplasirani Šalke. Lepa prilika da se najavi mnogo lepše proleće nego proteklo, kada se slavni klub tek kroz baraž spasao ispadanja u Cvajtu.

Loše je krenulo po Hertu noćas. Njen bivši fudbaler Davi Zelke pogodio je sa penala u 9. minutu, da bi samo desetak minuta kasnije prvi strelac Herte Mateus Kunja sa iste distance promašio. Od tog šoka nije se oporavio ni Kunja, a nije ni domaćin.

Verder do 2:0 dolazi preko Omera Topraka, a sve posle idealnog centaršuta Leonarda Bitenkura iz kornera. Berlinci su postigli gol u smiraj prvog dela, najavili bolje drugo poluvreme, međutim Verder im je trećim pogotkom ubio svaku nadu.

Bio je to prelep pas Maksa Egeštajna preko cele odbrane, majstorski prijem Bitenkura, okret u prijemu i laka realizacija – 1:3.

Konačan rezultat postavio je Džoš Sardžent snažnim udarcem sa distance 12 minuta pre kraja.

Sedam punih godina Herta ne može da dobije Verder na Olimpijskom stadionu…

BUNDESLIGA – 18. KOLO

Petak

Borusija Menhengladbah – Borusija Dortmund 4:2 (2:2)

/Kordoba 45+2 – Zelke 9pen, Toprak 29, Bitenkur 56, Sardžent 78/

HSV kidao živce svojim navijačima: Od 0:2 do 4:2 protiv davljenika! Mirisalo je na veliko iznenađenje, ali se nije dogodilo.

Vodeći tim Cvajte, Hamburger, u 17. kolu gostovao je davljeniku Braunšvajgu. Očekivala se rutinska, 11. pobeda nekadašnjeg evropskog prvaka i šestostrukog prvaka Nemačke, ali nije bilo baš tako.

Jesu gosti pobedili, međutim, prilično su se namučili. Viđen je preokret, pošto je Braunšvajg poveo već u 9. minutu preko Feliksa Krosa, a onda je i duplirao prednost u 42, kada je Marsel Bar iskoristio očajnu reakciju Hamburgove odbrane.

Uzbudljivo drugo poluvreme najavio je David Kinsombi u nadoknadi prvog dela, a taj pogodak probudio je gostujuće fudbalere. U 51. je Simon Terode, uz mnogo, mnogo sreće doneo izjednačenje. Poklonio mu je loptu protivnički defanzivac, istovremeno prevarivši svog golmana.

U 59. minutu rezervista Aron Hunt doveo je HSV u vođstvo, a u 65. je Kinsombi svojim drugim golom potvrdio pobedu i sačuvao svom timu četiri boda više od drugoplasiranog Bohuma.