AO: Krajinović nadoknadio 0:2 protiv Medvedeva, pa se raspao!

Medvedev je nakon više od tri časa igre, uspeo da eliminiše srpskog tenisera.

Kako rekosmo u naslovu, Filip je gubio sa 2:0, uspeo posle velike borbe da nadoknedi ta dva seta zaostatka, ali se onda njegova igra potpuno raspala, tako da je Medvedev ”sa nulom” dobio peti set i prošao dalje – 6:3, 6:3, 4:6, 3:6, 6:0. Šteta…

Prvi set je trajao 31 minut, a ključni i jedini brejk, Rus je napravio odmah na startu, u prvom gemu i tu prednost nije ispustio do kraja seta.

I u drugom setu je jedan brejk bio dovoljan Rusu da povede sa 2:0, iako je u gemu, u kom je Danil servirao za 2:0, Krajinović imao dve brejk lopte, ali ih nije iskoristio, pa je na semaforu pisalo 2:0 za Medvedeva.

Nije se predavao Krajinović i pored zaostatka od dva seta, prvi dolazi do brejka u treće setu, ali tu prednost gubi, da bi potom usledila velika borba i nekoliko neiskorišćenih brejk lopti na obe strane, pre nego što je Srbin uspeo još jedno brejk šansu da materijalizuje i smanji na 1:2.

Na startu 4. seta, Medvedev je prvi zapretio, ali nije uspeo da iskoristi tri brejk prilike, Filip u 4. gemu uspeva da napravi brejk, koji je sačuvao do kraja seta i poravnao rezultat, posle 162 minuta igre.

Svi su tada pomislili da bi Krajinović mogao do velikog preokreta protiv 4. tenisera sveta, ali je on neobjašnjivo stao, u 5. setu nije uspeo da osvoji ni gem, pa je Danil Medvedev uspeo da posle tri časa i šest minuta igre reši meč u svoju korist i prođe u osminu finala. Šteta, velika šteta, jer je srpski teniser imao u šaci Rusa, ali…