Crvena zvezda osvojila Kup Koraća!

Košarkaši Crvene zvezde su osvojili trofej Kupa Radivoja Koraća, pošto su sinoć u finalu, u Novom Sadu, pobijedili Megu sa 73:60.

“Crveno-bijeli” su poslije četiri godine vratili ”Žućkovu ljevicu” na Mali Kalemegdan, što im je ukupno 10. trofej Kupa u klupskoj istoriji.

Ekipa Dejana Radonjića je meč prelomila u trećoj dionici, kada je odličnom odbranom i skokom u potpunosti zaustavila Megu, koja je u odnosu na prvo poluvrijeme bila neprepoznatljiva.

U pobjedničkom timu je Dejan Davidovac ubacio 14 poena uz šest asistencija, Džoni O’Brajant je imao isti košgeterski učinak uz sedam skokova, dok je Marko Jagodić Kuridža sa osam poena i 11 skokova, uz indeks korisnosti 21, proglašen za najkorisnijeg igrača finala (MVP).

U timu Mege, najbolju rolu je imao Filip Petrušev sa 21 poenom, koji je poglašen i za najboljeg strijelca finalnog susreta.

Mega je odlično otvorila finale serijom od 12:2, za koju su najzaslužniji bili Petrušev, Simonović i Momirov.

Ta prednost nije bila dugog vijeka, jer je Zvezda na isti način, nizom od 12:0 uzvratila.

Tome su doprinijele i brze lične greške Petruševa i Momirova, koji su morali na klupu, pa su “crveno-bijeli” poenima Lazića i O’Brajanta došli do izjednačenja.

Do kraja četvrtine, izabranici Vlade Jovanovića su uspjeli ponovo da vrate prednost na svoju stranu i da poslije prvih 10 minuta imaju plus dva (21:19).

Povratkom Petruševa na parket u durgoj dionici, Mega je uvećala prednost, ali je Lojd serijom svojih poena ponovo vratio egal.

Mega je finiš poluvremena iskoristila da opet bude u plusu u odnosu na rivala i pred drugih 20 minuta je rezultat bio 40:36.

Nastavak meča je donio furioznu ekipu Dejana Radonjića, koja je nanizala sedam poena i skoro pet minuta nije dozvolila Megi da postigne koš.

Kontrolisali su crveno-bijeli sve u trećoj dionici, prije svega skok, proradio je i šut sa distance i u odlučujući period Zvezda je ušla sa plus pet (53:48).

Izgubljene konce u igri iz treće četvrtine, Mega nije uspijevala da nađe ni u nastavku.

Nizale su se greške i u napadu i u odbrani, šut sa distnace je stao, a Zvezda je sa druge strane uvećavala prednost, uz briljantnu partiju Davidovaca i na kraju je došla do trijumfa i trofeja.