LE: Crvena zvezda odolela Milanu! Gubila dva puta, na kraju 2:2!

Odličan meč na stadionu ”Rajko Mitić” i remi na kraju prve utakmice šesnaestine finala Lige Evrope: Crvena zvezda – Milan 2:2!

Nije uspeo srpski tim da po prvi put u istoriji pobedi veliki Milan, ali je Dejan Stanković odlično spremio svoj tim za ovaj dvoboj, koji je odigrao više nego hrabro i na kraju uspeo da izbegne poraz, jer je italijanski tim dva puta vodio.

Dosta sreće na početku meča smo videli za Crvenu zvezdu. Dva puta intervencija iz VAR sobe i dva poništena gola Milanu. Prvo u 6. minutu, kada je Kastiljeho savladao Borjana, tada je bio ofsajd, a onda i u 12. minutu, posle centaršuta Kalulua sa desne strane, veoma loša procena leta lopte od strane golmana crveno-belih, Milana Borjana, kada je loptu u gol prosledio Teo Ernandes, ali je pri prijemu odigrao rukom, pa je i taj gol Milana poništen.

U 19. minutu, videli smo lep pokušaj Radeta Krunića, ali je ovog puta Borjan loptu skrenuo u korner, da bi samo minut kasnije probao Ivanić da ugrozi Donarumu, ali je jedan od najboljih golmana sveta nogama odbranio svoj gol.

Vrlo otvorena igra u prvoj četvrtini utakmice, jer smo u 22. minutu imali još jednu šansu za Milan, kada je Krunić proigrao hrvatskog reprezentativca, Antea Rebića, ali je ovaj šutirao preko gola Crvene zvezde.

Već u 25. minutu, novi dobar pokušaj Mirka Ivanića, ovog puta sa distance, sa oko 25 metara, ali je i ovog puta Đanluiđi Donaruma odbranio svoj gol i skrenuo loptu u korner.

Nakon toga, tempo je malo pao, a onda u finišu prvog poluvremena, Milan dolazi do vođstva. Kastiljeho je sa desne strane ubacio loptu pred gol Zvezde, tražeći Mandžukića i Ernandesa, međutim uklizava štoper crveno-belih, Radovan Pankov, koji vara golmana Borjana i šalje loptu u svoj gol. Nesrećno su se Beograđani našli u rezultatskom zaostatku.

Drugo poluvreme je krenulo poluprilikom za Crvenu zvezdu, kada je Ben oprobao udarac i da ugrozi Donarumu, ali je golman italijanskog tima ponovo bio na visini zadatka. Igrao se 48. minut.

A onda u 51. minutu, jedanaesterac za Crvenu zvezdu! Falčineli je bio u duelu sa kapitenom Milana, Romanjolijem, koga lopta pogađa u ruku, grčki sudija Sidiropulos pokazuje na belu tačku, odgovornost preuzima Gelor Kanga i pogađa za 1:1, iako je Donaruma pogodio stranu gde će Kanga šutirati, ali je udarac bio vrlo dobar, tako da je srpski tim stigao do izjednačenja u 52. minutu.

Da ovo nije bilo veče Radovana Pankova, videli smo u 59. minutu, kada je skrivio jedanaesterac. Pomalo i bez potrebe je startovao na Teu Ernandesu, sudija Sidiropulos je ponovo pokazao na belu tačku, ovog puta za ”rosonere”. Sačekala se potvrda te odluke i iz VAR sobe, a kad je stigla, upravo Ernandes je preuzeo odgovornost na sebe, bio siguran egzekutor i Milan je u 61. minutu ponovo poveo.

Šest minuta kasnije, nova šansa za Milan. Dobar prodor Leaoa po levoj strani, ubačaj u srce šesnaesterca do Samua Kastiljeha, koji je šutirao, ali je Borjan odbranio svoj gol.

U 77. minutu, Crvena zvezda ostaje sa igračem manje. Milan Rodić je za 20 minuta zaradio dva žuta kartona, pa je srpski tim ostao sa deset igrača na terenu, a sem bez Rodića, crveno-beli će u revanšu igrati i bez Milunovića, koji je večeras zaradio žuti karton, koji mu je automatski doneo suspenziju sa narednog meča, s obzirom na kartone koje je preneo iz grupne faze.

Pet minuta kasnije, Čalhanolu izvodi slobodan udarac, centrira na Meitea, koji pokušava glavom, ali je golman Crvene zvezde, Milan Borjan, izbacio loptu preko gola u korner.

Iako sa igračem manje, Crvena zvezda u trećem minutu nadoknade vremena stiže do 2:2! Gelor Kanga je izveo korner, gađao Milana Pavkova, koji je na najbolji mogući način zahvati loptu, poslao je u kontra-ugao, neuhvatljivo za Donarumu i erupcija radosti igrača beogradskog tima.

Bilo je to poslednje što smo videli u ovoj utakmici, može da se kaže da Zvezda na kraju može da bude zadovoljna rezultatom, s obzirom da je dva puta gubila. Neće biti nimalo lako na San Siru, ali ovako hrabrom igrom, crveno-beli možda i imaju čemu da se nadaju u Italiji.

Nakon osvajanja drugog mesta u grupnoj fazi Lige Evrope, Crvena zvezda je večeras udarila prvi put od 2006. godine na italijanskog velikana, ekipu Milana. U grupi LE, Beograđani su bili odlični, doživeli su samo jedan poraz, od Hofenhajma u gostima na startu, a onda su pet mečeva zaredom neporaženi u Evropi – tri pobede i dva remija, uz čak tri puta sačuvanu mrežu. U ovaj meč je Zvezda ušla sa nizom od 23 utakmice bez poraza na domaćem terenu, uključujući tu i tri meča u Ligi Evrope. Pobedili su Gent i Slovan iz Libereca, a sa Hofenhajmom odigrali bez golova.

Milan je osvojio H grupu Lige Evrope, sa četiri pobede, te po jednim remijem i porazom. Nisu baš u zavidnoj formi, s obzirom da su doživeli tri poraza u poslednjih pet utakmica, uz dva trijumfa, uz izgubljeno 1. mesto u Seriji A, koje su prepustili gradskom rivalu Interu, nakon poraza od Specije. Inače, taj poraz u gostima od Specije je bio prvi poraz Milana u gostima još od decembra 2019. godine.

Za vikend obe ekipe očekuju prvenstveni dueli, Milan igra gradski derbi protiv Intera, Zvezda protiv Spartaka, a onda ih narednog četvrtka očekuje i revanš meč na legendarnom stadionu San Siro. Milan jeste i dalje favorit i to veliki, ali pristupom sličnim večerašnjem, čuda su moguća. Uostalom, nagledali smo se prethodnih sezona raznih fudbalskih čuda u Evropi…