Košarkaši BiH kao prvi iz grupe idu na EP

Košarkaši Bosne i Hercegovine su zabeležili pobjedu i u poslednjem, 6. kolu kvalifikacija za Evrobasket, pošto su u letonskoj prijestonici Rigi, savladali nacionalni tim Bugarske rezultatom 80:61.

Ovo je za BiH bila peta pobjeda u šest mečeva, pa su sa učinkom 5-1 osvojili prvo mjesto u grupi, ispred Grčke, od koje su doživjeli jedini poraz i današnjeg rivala, Bugarske. Upravo te tri selekcije su izborile plasman na Evropsko prvenstvo. Preostala je još da se odigra utakmica između domaćina ovog turnira Letonije i Grčke, koja je na programu od 18 časova i 30 minuta.

BiH je duel sa Bugarskom riješila u posljednjoj četvrtini, koju je dobila rezultatom 24:7, a najbolji pojedinci meča su bili Kamenjaš, koji je ostvario dabl-dabl učinak od 17 poena i čak 14 skokova, dok ga je odlično pratio Sulejmanović sa 14 poena i devet skokova.

Kvalifikacije za EP u košarci, 6. kolo:

BiH – Bugarska 80:61

18.30 Letonija – Grčka

Tabela: BiH 5-1, Grčka 3-2 (utakmica manje), Bugarska 2-4 i Letonija 1-4 (utakmica manje)