EL: Crvena zvezda izgubila i u Kaunasu od Žalgirisa

U odloženom meču 24. kola košarkaške Evrolige, Crvena zvezda je poražena u Kaunasu od Žalgirisa rezultatom 75:62. Prvobitno je susret trebao da bude odigran 4. februara, ali je pomjeren zbog virusa korona, koji je ”ušao” u tabor beogradskog kluba.

Prva četvrtina je bila izjednačena, prednost je prelazila sa jedne na drugu stranu, da bi taj deo igre Crvena zvezda dobila sa 26:22.

Beograđani su drugu četvrtinu otvorili sjajno, serijom 9:0, međutim Žalgiris je počeo da se vraća i drugi period je završen rezultatom 18:18, što znači da su crveno-bijeli na poluvremenu zadržali prednost od četiri poena razlike, stečenu u prvoj četvrtini – 44:40.

Neizvjesnot je nastavljena i u trećoj deonici, koju bolje otvara litvanski tim i ne samo da dolazi do poravnanja, nego i stiče prednost – 55:50. Uspjela je Zvezda da se pribere i na posljednji ”mali odmor” se odlazi sa prednošću Žalgirisa od dva poena – 60:58. Nije ovo bio prvi put u sezoni da crveno-bijeli imaju krizu u trećoj četvrtini i mnogo ih je koštao taj pad koncentracije, posebno u Evroligi.

Da se kriza srpskog tima nastavila i da je litvanski sastav ”zategao” odbranu, videlo se i u posljednjoj deonici, koju Žalgiris otvara sa 8:0, pritom ostavivši Zvezdu bez koša skoro sedam minuta. Tu je definitivno domaćin prelomio meč u svoju korist za konačnih 75:62, a poslednjih deset minuta meča je pripalo Žalgirisu  rezultatom 15:4.

Grigonis je predvodio Litvance sa 17 poena, dok je Hejs postigao poen manje. Kod Crvene zvezde su Lojd i Simonović odskočili sa učinkom, obojica postigavši po 16 poena.

Žalgirisu je ovo 14. pobjeda u sezoni i trenutno su na 9. mjestu tabele, dok su crveno-bijeli doživjeli 18. poraz, uz sedam trijumfa, tako da su ostali na pretposljednjem 17. mjestu tabele Evrolige.