LŠ: Bajern ”razbio” Lacio u Rimu, Čelsi slavio protiv Atletika u Bukureštu

Večeras je nastavljena fudbalska Liga šampiona, sa još dvije utakmice osmine finala, u kojima smo vidjeli dvije pobjede gostiju, Bajern je u Rimu lako izašao na kraj sa Laciom – 4:1, dok je Čelsi minimalnim rezultatom 1:0, slavio na neutralnom terenu, u Bukureštu, protiv madridskog Atletika.

U Rimu je sve bilo jasno već poslije prvih 45 minuta, u kojima je aktuelni evropski i svjetski šampion, minhenski Bajern, stavio do znanja Laciju ko je gazda, pošto su postigli čak tri gola za vođstvo od 3:0. Strijelci su bili Levandovski, Musijala i Sane, mada se mora priznati da su i igrači ”nebesko-plavih” svojim greškama omogućili Bavarcima ubjedljivu prednost. Već na početku drugo poluvremena, opravdali su očekivanja da će ovo biti meč sa dosta golova. Prvo je Ačerbi autogolom doneo Bajernu 4:0 u 47. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Korea smanjio na 4:1. U tom trenutku, niko nije mogao da pretpostavi da će to biti i konačan rezultat utakmice, ali tako je bilo na kraju, što znači da je Bajern već jednom i po nogom u četvrtfinalu.

Sušta suprotnost utakmici u Rimu je bila ona odigrana na neutralnom terenu, u Bukureštu, između madridskog Atletika i Čelsija. Tvrdo, prema očekivanjima, bez golova i bez mnogo uzbuđenja u prvom poluvremenu, uz terensku nadmoćnost Čelsija, ali bez rezultata. Jedini pogodak u ovoj utakmici smo vidjeli u 68. minutu, kada je Olivije Žiru bio strijelac za lijepu prednost londonskih ”plavaca” pred revanš meč. Da je Atletiko upao u krizu, jer mu je ovo treća utakmica bez pobjede, ujedno i drugi vezani poraz, pokazuje i podatak da nisu uputili niti jedan šut u okvir gola Čelsija. Imaće šta da kaže Dijego Simeone svojim igračima nakon ove utakmice. Iako je meč igran u Bukureštu, Čelsi je zadržao orel nepobjedivosti kada gostuje Atletiku.

Posljednje dvije prve utakmice osmine finala Lige šampiona su na programu sutra, obe počinju u 21 čas, a sastaju se: Atalanta – Real Madrid i Borusija Menhengladbah – Mančester Siti.