LŠ: Mančester Siti lako sa Borusijom (M), Realu bek doneo pobedu!

Večeras su odigrane poslednje dvije prve utakmice osmine finala Lige šampiona. Mančester Siti je opravdao epitet favorita u duelu protiv Borusije iz Menhengladbaha, koju je savladao, reklo bi se rutinski, rezultatom 2:0. U drugoj utakmici, Real Madrid je slavio minimalnim rezultatom u Bergamu, protiv Atalante, tako da oba večerašnja pobjednika nose lijepe rezultate na revanše, u kojima će biti domaćini.

Očekivao se mnogo bolji fudbal u Bergamu, ali Atalanta je ostala vrlo rano sa igračem manje na terenu. Već u 17. minutu, Remo Frojler je dobio direktan crveni karton i italijanski tim je imao težak posao da se nosi sa brojčano jačim rivalom. Pokazalo se do kraja susreta da je to isključenje ”pokvarilo” utakmicu, jer smo na kraju videli samo jedan gol, mada se očekivao ”rafal” sa obe strane. Prijetio je Real do kraja poluvremena, imao više loptu u svojim nogama, ali nije uspio da dođe do gola. I u drugom dijelu, Real je bio taj koji je imao inicijativu, ali ništa konkretno, niti previše opasno po Atalantu, koja na kraju nije imala nijedan udarac u okvir gola Reala. Jedini pogodak smo vidjeli u 86. minutu, kada je lijevi bek Madriđana, Ferlan Mendi, desnom nogom predivno šutirao sa 20-ak metara i matirao golmana Atalante. Revanš u Madridu će sigurno biti potpuno drugačiji, jer italijanski tim itekako umije da napada i daje golove, što večeras nije pokazao.

Mančester Siti se nalazi u sjajnoj formi i protiv Borusije (M) je poveo u Budimpešti u 29. minutu preko Bernarda Silve, koji je iskoristio odličan centaršut Kansela sa lijeve strane i savladao golmana njemačkog tima, Zomera i to je bilo sve što smo vidjeli u prvih 45 minuta. Lagano su ”Građani” kontrolisali meč protiv njemačkog tima, koji i nije baš u nekoj zavidnoj formi, pa su u 65. minutu došli do dva gola prednosti. Ponovo je Žoao Kanselo centrirao u šesnaesterac domaćina, Bernardo Silva spušta loptu na peterac, a pored uspavanih defanzivaca Borusije, Garbrijel Žezus smešta loptu u mrežu. Koliko je Borusija bila inferiorna, pokazuje podatak da nisu šutnuli u gol, isto kao i Atalanta u svom meču.

Ekipa Pepa Gvardiole se nalazi u nevjerovatnoj formi. Ovo im je bila 19. uzastopna pobjeda u svim takmičenjima, niz utakmica bez poraza su produžili na 26, ostvarivši pritom 23 pobjede, a posljednji poraz im je nanio Totenhem u Premijer ligi – 2:0 i to 21. novembra!