LE: Crvena zvezda junački ispala od Milana – bez poraza!

Milan je uspio da izbaci Crvenu zvezdu, ali su se fudbaleri srpskog šampiona dobro ”isprsili” pred italijanskim gigantom i natjerali ga da pruži svoj maksimum i to posebno u fazi odbrane, ne bi li prošao dalje.

Nakon 2:2 u prvoj utakmici, mnogi su prežalili Beograđane, ali su oni pokazali svima da mogu da igraju i sa najjačima i najvećima. Na kraju može da se kaže da je Milan jedva izbacio Crvenu zvezdu.

Ako je VAR u prvoj utakmici bio na strani crveno-bijelih, kada su dva gola Milana poništena, doduše opravdano, isto tako je večeras u Milanu dva puta VAR ”pomogao” roso-nerima. Prvi put u 7. minutu, kada je dosuđen kazneni udarac za Milan, zbog igranja rukom Gobeljića, koji je u vođstvo pretvorio Frank Kesi, a onda i u 19. minutu, kada je Zvezdi poništen gol, zbog igranja rukom Radovana Pankova pred golom.

Ono što je bilo dobro, to je da fudbaleri Crvene zvezde nisu klonuli nakon rano primljenog gola, jer je El Fardu Ben pogodio prečku najprije iz slobodnog udarca u 22. minutu, da bi samo dva minuta kasnije isti igrač poravnao na 1:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Drugi dio susreta je počeo mirno, bez nekih prilika na obe strane, trener Milana, Stefano Pioli, pojačao je ofanzivu Anteom Rebićem i Zlatanom Ibrahimovićem, ali su Beograđani odolijevali, čak imali i bolje prilike, ali… Opet je Zvezda meč završila sa igračem manje. U Beogradu je ”pocrveneo” Rodić, a u Milanu Gobeljić.

U finišu meča, srpski tim je bio opasniji, prijetio, ali je Milan odolio, ostalo je na kraju 1:1, što je bilo sasvim dovoljno Italijanima da prođu dalje, zbog većeg broja golova postignutih u gostima. Crvena zvezda se više nego časno oprostila od Evrope za ovu sezonu, bez poraza protiv velikog Milana.

Sada Zvezdi ostaje da se okrene prvenstvu Srbije, da pokuša da odbrani prednost koju ima u odnosu na Partizan, samim tim da dođe do nove titule i pokušaja na ljeto da se ponovo domogne Lige šampiona.

Nakon Totenhema, koji je sinoć izborio prolaz među najboljih 16, u prvom terminu današnjih revanš susreta šesnaestine finala Lige Evrope smo dobili još sedam ekipa koje nastavljaju takmičenje.

Ajaks, Šahtjor i Viljareal su dvostrukim pobjedama prošli u osminu finala. Šahtjor je eliminisao Makabi bez primljenog gola, Ajaks nije imao problema sa liderom francuskog prvenstva, Lilom i opet ga je savladao sa 2:1, uz asistenciju Dušana Tadića kod prvog gola, dok je Red Bul Salcburg poveo u Valensiji, ali se Viljareal pribrao i nakon 2:0 u Austriji, ovog puta je bilo 2:1.

Najveće iznenađenje je priredio norveški Molde, koji je izbacio Hofenhajm, poslije 3:3 u Norveškoj, dobivši ga u Njemačkoj sa 2:0, iako je domaćin konstantno napadao i stvarao šanse.

U jednom od derbija ove runde, Arsenal je uspio da pobijedi i izbaci Benfiku, u meču punom preokreta, dok su gledaocima kraj malih ekrana Rendžers i Antverpen ponovo priredili goleadu i ponovo je slavio škotski tim – 5:2.

Napoli je rano poveo protiv Granade, već u 3. minutu, ali su Španci uspjeli da izjednače i sve što je italijanski tim uspio do kraja, to je da dođe do pobjede, ali ”pirove”, jer je Granada prvi duel dobila sa 2:0.

Poznati su svi učesnici osmine finala Lige Evrope za ovu sezonu. Osam utakmica je odigrano u večernjem terminu i vidjeli smo još dva velika iznenađenja. Poslije Moldeove eliminacije Hofenhajma, Slavija iz Praga je izbacila Lester Siti, a Jang Bojs ekipu Bajera iz Leverkuzena.

Slavija je slavila u Engleskoj protiv Lestera, golovima Provoda i Sime u drugom poluvremenu, a na isti način, golovima u drugom dijelu utakmice, švajcarski Jang Bojs je eliminisao ”farmaceute” iz Leverkuzena.

Roma i Mančester Junajted, prema očekivanjima, rutinski su prošli dalje, nakon sigurnih trijumfa u gostima, u prvim utakmicama protiv Sporting Brage i Real Sosijedada.

Zagrebački Dinamo je, ne samo odbranio prednost iz Rusije protiv Krasnodara, već ju je i uvećao na svom Maksimiru. Veliki uspeh neprikosnovenog vladara hrvatskog fudbala, plasman u osminu finala LE.

Kijevski Dinamo je golom Bujalskog u 83. minutu, uspeo da dođe do dragocjenog i minimalnog trijumfa u Brižu, dok je PSV Ajndhoven pomalo i tragično eliminisan, jer je već u prvih 45 minuta nadoknadio dva gola zaostatka protiv Olimpijakosa, jurili su treći pogodak, koji bi ih odveo dalje, međutim desilo se suprotno. Grčki tim je preko Koke došao do zlata vrijednog gola u 88. minutu, samim tim su i prošli u narednu rundu.