EL: Novi težak poraz Crvene zvezde, ovog puta od Baskonije

Košarkaši Crvene zvezde su doživjeli težak poraz u Španiji, od domaće Baskonije, u okviru 26. kola Evrolige, rezultatom 87:67.

Baski su tako zabilježili četvrti uzastopni trijumf u elitnom takmičenju, dok je na drugoj strani beogradski tim doživio i šesti poraz zaredom u Evroligi.

Od početka meča, srpski tim je bio u podređenom položaju, veoma loš start je rezultirao odmah dvocifrenim zaostatkom – 14:3 za Baskoniju, što su Beograđani uspjeli da smanje do kraja prve dionice – 21:16.

Međutim, u drugoj četvrtini, prednost španskog tima raste iz minuta u minut, da ne kažemo iz napada u napad, sve do maksimalnih 24 razlike – 46:22. Tada su se malo pribrali košarkaši Crvene zvezde i na odmor se odlazi sa +21 u korist Španaca – 48:27.

Ništa se nije mijenjalo ni u trećoj četvrtini, iako su crveno-bijeli sa dve trojke smanjili na minus 15, da bi Baskonija vrlo brzo uzvratila i otišla na +24. Ipak, ponovo Zvezda uzvraća i smanjuje na -16 pred posljednjih deset minuta.

Posljednja dionica je bila uglavnom ravnopravna, tako da su košarkaši španskog tima mirno priveli meč kraju i na kraju slavili sa ubjedljivih 20 poena razlike – 87:67.

Kroz istoriju međusobnih okršaja ova dva kluba u Evroligi, zanimljivo je da je Crvena zvezda prva tri meča dobila u Baskiji, a evo sada je doživjela treći uzastopni poraz.

Baskonija se, nakon ovog trijumfa, nije pomjerila na tabeli Evrolige, jer su i dalje na 11. mjestu, sa polovičnim učinkom od po 13 pobjeda i poraza, dok je Crvena zvezda na pretposljednjem 17. mjestu sa svega sedam pobjeda, dok joj je ovo bio 19. poraz.