SP – kvalifikacije: Favoriti lako do pobjeda, bez iznenađenja

Favoriti – Italija, Njemačka i Poljska pobijedili su u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u sinoćnih deset utakmica posljednjeg nedjeljnog termina.

Italijani su golovima Andree Belotija sa bijele tačke i Manuela Lokatelija trijumfovali u Bugarskoj, dok su Nijemci minimalnim rezultatom slavili u Rumuniji pogotkom Serža Gnabrija.

U Beču su Austrijanci gubili od Farskih ostrva, ali su preokrenuli do poluvremena, a golove su postigli Aleksandar Dragović i Saša Kalajdžić, dok je treći postigao Krištof Baumgartner. Tih 3:1 je ostalo i do kraja utakmice.

Izraelci i Škoti su odigrali neriješeno 1:1, kao i Ukrajinci i Finci.

Šveđani su lagano savladali samoproglašeno Kosovo u gostima sa 3:0, istim rezultatom je Poljska savladala Andoru, kao i Mađarska u San Marinu.

Najubjedljivija je bila Sjeverna Makedonija, koja je sa 5:0 deklasirala selekciju Lihtenštajna.

Švajcarci su golom Šaćirija u 2. minutu savladali Litvaniju, u meču koji je kasnio dvadesetak minuta zbog tehničkih problema.