Prošlog vikenda je igrač Real Madrida, Marselo Vieira, prekršio epidemiološke mjere kad je s porodicom boravio na plaži Malvarosa u Valensiji, gdje je pozirao bez maske.
Zbog toga mu je uručena prijava i brazilskom fudbaleru prijeti kazna od 600 evra, a to nije prvi put da Marselo krši pravila i mora da se suoči s novčanom kaznom.
Kako piše “Mundo Deportivo”, otkako je stigao u Real Madrid u januaru 2007. godine, sjajni defanzivac je platio više od milion evra raznih novčanih kazni.
Većina se odnosi na kaznu od 800.000 evra, nakon postizanja sporazuma s Tužilaštvom Španije za privredni kriminal zbog utaje poreza, a dobio je i novčane kazne od 150.000 evra za dva krivična djela u 2011. i 2012. godini.
Konačno, Marselo ima i dvije saobraćajne kazne – 2013. godine je platio 6.000 evra za krivično djelo protiv bezbjednosti na putevima, a prije godinu dana jemorao da plati 157.000 evra za vožnju bez vozačke dozvole.