LŠ – četvrtfinale: PSŽ slavio u Minhenu, a Čelsi protiv Porta

Porto je dočekao Čelsi u Španiji i izgubio sa 2:0, dok su fantastičan meč odigrali Bajern i Pari Sen Žermen, u kom se francuski tim revanširao Bavarcima za poraz u finalu Lige šampiona prošle sezone i slavio u Minhenu sa 3:2.

Mnogo bolju utakmicu su odigrali Bajern i Pari Sen Žermen na ”Alianc areni” u Minhenu, nego što je to bilo finale Lige šampiona odigrano ljetos.

Jeste Bajern bio bez Roberta Levandovskog, koga neće biti ni u revanšu zbog povrede, ali je i pored toga bio dominantniji, imao više loptu u svojim nogama, neuporedivo više šutirao, ali su fudbaleri PSŽ-a bili precizniji i efikasniji.

Igrao se treći minut, kada je prvo Erik Maksim Šupo-Motan pogodio prečku za Bajern, da bi u istom minutu PSŽ izveo napad i poveo golom Kilijana Mbapea, koji je bio veoma nadahnut u ovom meču.

Potom golman gostiju, Kejlor Navas, brani dve dobre prilike za Bavarce, koje su imali Tomas Miler i Leon Gorecka, a u 28. minutu je 0:2. Ovog puta je strijelac Markinjos.

Međutim, u 37. minutu se vraća Bajern. Benžaman Pavar pronalazi Šupo-Motana za 1:2, što je bio rezultat poluvremena.

U prvih 15 minuta nastavka, po jednu dobru priliku su imala oba tima, prije nego što je u 60. minutu Jozua Kimih izveo slobodan udarac pravo na glavu Milera, a ovaj poravnava na 2:2.

Žestok tempo je diktirao Bajern, želeo je do potpunog preokreta, na kraju je ostao bez snage, a gol koji je PSŽ-u donio lijepu prednost pred revanš, djelo je ponovo sjajnog Mbapea, kome je ovog puta asistirao Anhel di Marija.

Iako je PSŽ slavio u Minhenu, ništa u ovom dvoboju još nije gotovo, jer se Bajern neće tek tako lako odreći evropskog trona.

Porto i Čelsi su odigrali očekivanu tvrdu i neizvjesnu utakmicu, u kojoj je Čelsi pokazao da je poraz za vikend u Premijer ligi od Vest Bromvič Albiona 2:5 bio samo slab dan.

Izuzetno zrelo su izgledali večeras, znali šta žele, odlično su branili sve prilaze svom golu, iako je Porto imao nekoliko ozbiljnih situacija pred golom ”plavaca”, ali ili su bili neprecizni ili im je golman Eduar Mendi branio udarce.

Prvi gol je pao u 32. minutu, kada je Žoržinjo sjajno uposlio Mejsona Maunta, a ovaj smjestio loptu u sami ugao gola.

Drugom golu Čelsija je prethodila prečka Kristijana Pulišića, a nepun minut kasnije je Ben Čilvel iskoristio loš prijem lopte Hesusa Korone i postavio konačnih 2:0, što je ogromna prednost Čelsija pred revanš koji će biti odigran na istom mjestu, neutralnom terenu, na stadionu ”Ramon Sančes Pishuan” u Sevilji.