LE – četvrtfinale: Roma, Arsenal, Viljareal i Mančester Junajted u polufinalu

Roma je u derbiju eliminisala Ajaks, iako je čitav meč bila u podređenom položaju, dok su dva engleska kluba i Viljareal manje-više rutinski odradili posao do polufinala.

Kakva je to bila dominacija Ajaksa protiv Rome usred Rima, ali… Nisu uspjeli ”Kopljanici” da nadoknade 1:2 sa svog terena, iako su imali loptu u svojim nogama 71 odsto meča, a Dušan Tadić će dugo pamtiti ovu eliminaciju.

Nakon 0:0 u prvom poluvremenu, Ajaks je stigao do prednosti već u 49. minutu, golom Brajana Brobija, da bi u 56. minutu Tadić postigao još jedan gol, ali je on poništen nakon pregledanja VAR-a, zbog prekršaja, tako da se kapitenu Ajaksa i reprezentacije Srbije baš nije dalo protiv Rome, jer je u prvom susretu promašio jedanaesterac.

Romu je u polufinale odveo kapiten reprezentacije BiH, Edin Džeko, golom u 72. minutu.

Arsenal je protiv odlične praške Slavije, koja je imala sjajnu sezonu u Evropi, sve riješio u prvih 45 minuta. Češki tim na kraju nije imao nijedan udarac u okvir gola, pa i to dovoljno govori koliko je engleski tim bio nadmoćan u večerašnjem revanšu, nakon ”mršavih” 1:1 u Londonu.

Već u 15. minutu je Arsenal postigao gol, preko Emila Smita Rouva, koji je na kraju poništen zbog ofsajda.

Ipak, tri minuta kasnije Rouv asistira Nikoli Pepeu za 0:1, a u 21. minutu je već bilo 0:2, kada je sa 11 metara siguran bio Aleksandr Lakazet.

Konačno, ovu kanonadu ”Tobdžija” je u 24. minutu zaokružio Bukajo Saka, pa je već tada bilo jasno da će Englezi u polufinale.

Ubjedljiv trijumf je ovjerio svojim drugim golom Lakazet u 77. minutu.

I drugi engleski predstavnik je završio u polufinalu. Mančester Junajted je, nakon 2:0 u Španiji, istim rezultatom savladao Granadu i na ”Old Trafordu”, iako su Španci pružili dobru partiju, možda i bolju nego na svom terenu.

Golove su postigli Edinson Kavani već u šestom minutu, dok je drugi bio auto-gol Hesusa Valjeha u 90. minutu.

Dvostruku pobjedu je ostvario i Viljareal protiv zagrebačkog Dinama. Nakon 1:0 na ”Maksimiru”, sada je ”Žuta podmornica” slavila na svom stadionu sa 2:1, iako se hrvatski klub nije tako lako predao.

Samjuel Čukvueze je najprije pogodio stativu Dinamovog gola u 26. minutu, da bi deset minuta kasnije asistirao Paku Alkaseru za vođstvo Viljareala.

Sve je bilo riješeno već do poluvremena, jer je najbolji strijelac španskog tima, Đerard Moreno u 43. minutu pogodio za 2:0.

Sve što je Dinamo uspio u nastavku, to je da preko junaka pobjede protiv Totenhema, Mislava Oršića, postavi konačnih 2:1 u 77. minutu.