RG: Kecmanović sjajnom igrom do drugog kola

Mladi srpski teniser, Miomir Kecmanović, pobijedio je u prvom kolu Rolan Garosa britanskog igrača, Danijela Evansa, rezultatom 3:1 /1:6, 6:3, 6:3, 6:4/.

Kecmanović, trenutno 48. igrač svijeta, briljantnom igrom je uspio da napravi preokret protiv 27. tenisera na ATP listi, koji je nedavno savladao Novaka Đokovića na turniru u Monte Karlu.

Mladi Srbin nije dobro ušao u duel i gubio je sa čak 5:0 u prvom setu, ali je u šestom gemu spasao jednu set loptu, što je bila naznaka da bi mogao da pronađe svoj ritam.

To se i dogodilo u drugom setu, poveo je sa 3:0 i sigurnom igrom u devetom gemu okončao drugi set i izjednačio na 1:1.

Potpuni spektakl je viđen u trećem setu, u kom su teniseri napravili čak osam brejkova, završno sa Kecmanovićevim u devetom gemu za 6:3 i preokret u setovima na 2:1.

Četvrti set je bio jednako zanimljiv, viđeno je 14 brejk šansi, a u svemu se Kecmanović bolje snašao i osvojio ključni set sa 6:4.

U narednom kolu, Kecmanović bi mogao da se sastane sa zemljakom Laslom Đereom, koji igra protiv Korentana Muteta.