EP: Nemci jedva do remija sa Mađarskom, prošli još Francuska i Portugal

Njemačka izbacila Mađarsku sa prvenstva, Portugal i Francuska remijem prošli dalje.

Fudbaleri Njemačke i Mađarske su odigrali 2:2 u posljednjem danu grupne faze Evropskog prvenstva.

Mađarska je dva puta vodila, a Njemačka je stigla oba puta.

Mađari su iznenadili Nijemce na samom startu meča, kada su poveli u 11. minutu golom Šalaia. Rezultat je ostao nepromijenjen do kraja poluvremena.

Izjednačujući gol za Njemačku je postigao Haverc u 66. minutu. Ali, onda je opet uslijedio šok.

Mađari su odmah u sljedećem napadu poveli sa 2:1, a strijelac je bio Šafer.

Izjednačujući gol je postigao Gorecka u 84. minutu, čime je srušio snove Mađara, koji su završili na posljednjem mjestu sa dva boda.

Njemačka je kao drugoplasirana ekipa izborila narednu fazu EURO 2020.

U drugom susretu grupe F, fudbaleri Francuske i Portugala su odigrali neriješeno rezultatom 2:2.

Utakmica je donijela dosta uzbuđenja, a čak tri od četiri gola su postignuta sa 11 metara.

Francuska ide dalje kao prvoplasirana ekipa u grupi F, sa pet bodova.

Portugal je poveo iz jedanaesterca u 31. minutu, a strijelac je bio kapiten Ronaldo, nakon što je Loris nespretno odreagovao. Umjesto da “boksuje” loptu, on je nokautirao Danila, a sudija je pokazao na kazneni udarac.

Nakon vođstva, Portugal je imao incijativu, ali u samom finišu prvog poluvremena, u sudijskoj nadoknadi (45+2), skrivili su penal, a sa bijele tačke je prezican bio Benzema, koji je svoju ekipu ni iz čega doveo do izjednačenja.

Šok za Portugalce je uslijedio na samom početku drugog poluvremena. Igrao se 47. minut, a strijelac je po drugi put bio Benzema.

U 59. minutu, lopta u šesnaestercu u ruku pogađa Kundea, a siguran sa bijele tačke je opet bio Ronaldo.

Portugal ide dalje sa trećeg mjesta, sa osvojena četiri boda kao i drugoplasirana Njemačka, ali ima negativan skor u međusobnom susretu.

Prve utakmice osmine finala će biti odigrane u subotu 26. juna. Eliminacionu fazu u 18 časova otvaraju Vels i Danska, dok će od 21 čas snage odmjeriti Italija i Austrija.