WB: Kecmanović prošao, Cicipas ispao!

Srpski teniser, Miomir Kecmanović, uspješno je startovao na Vimbldonu, pošto je danas savladao Argentinca, Fakunda Banjisa, sa 6:4, 3:6, 6:3, 7:6 (7:1).

Kecmanovićev rival u drugom kolu će biti pobjednik meča između Australijanca, Džona Milmana i Španca, Roberta Bautiste-Aguta.

Finalista Rolan Garosa, Stefanos Cicipas, završio je takmičenje na Vimbldonu već u prvom kolu.

Doduše, treći nosilac je imao veoma nezgodnog protivnika na startu, Amerikanca Frensisa Tijafoa, ali je svakako razočarao, izgubio je sa 6:4, 6:4, 6:3.

Cicipas ni ranijih sezona nije bio ubjedljiv na Vimbldonu, ovo mu je bio drugi uzastopni put da je u Londonu ispao u prvom kolu.

Prije dvije godine, na prethodnom izdanju turnira, za Grka je bio koban Italijan Tomas Fabijano, sada je bio jači Tijafo.

Cicipas je bio u polovini žrijeba Novaka Đokovića, tako da je sada jasno da se finalisti Rolan Garosa neće sastati na londonskoj travi.

U narednom kolu će igrati sa pobjednikom meča Vašek Pospišil – Roberto Karbaljes Baena.