LŠ: Šokovi u Madridu i Lajpcigu, derbiji pripali PSŽ-u i Atletiku

Fudbaleri Ajaksa su savladali Bešiktaš sa 2:0, u drugom kolu grupne faze Lige šampiona.

Ajaks je sav posao završio u prvom poluvremenu, kad su i pala oba gola.

Prvo je za 1:0 pogodio Berhojs u 17. minutu, nakon sjajne asistencije Tadića.

Konačnih 2:0 je postavio Ale u 43. minutu meča.

Šahtjor i Inter su u Kijevu odigrali bez golova (0:0).

Inter je imao dosta šansi, ali nije uspeo da zatrese mrežu domaće ekipe.

Fudbaleri Pari Sen Žermena su savladali kao domaćini Mančester Siti sa 2:0, u jednom od derbija grupne faze Lige šampiona.

Prvi pogodak na utakmici je postigao Idrisa Gej u osmom minutu susreta, da bi konačan rezultat postavio Lionel Mesi u 74. minutu.

Najveće iznenađenje večeri je priredio Šerif iz Tiraspolja, pobedivši sa 2:1 ekipu Reala usred Madrida.

Šerif je nakon prvog dela utakmice imao prednost od 1:0, a strelac pogotka je bio Žasur Jakšibajev u 25. minutu. Real je do izjednačenja stigao preko Karima Benzeme u 65. minutu iz jedanaesterca, a za veliko slavlje Šerifa u Madridu, pobrinuo se Sebastijen Til u 90. minutu.

Milan je u veoma zanimljivoj utakmici izgubio od Atletiko Madrida na svom terenu, a bilo je 1:2. Milan je prvi došao do prednosti, u 20. minutu, a strelac je bio  Rafael Leao. Atletiko Madrid je do izjednjačenja stigao u 84. minutu, gol je postigao Antoan Grizman, dok je pobedu Atletiko Madridu doneo Luis Suares u 97. minutu iz jedanaesterca. Treba istaći da je Milan od 29. minuta igrao sa igračem manje, jer je crveni karton zaradio Frenk Kesi.

Liverpul je, kao gost, bio ubedljiv protiv Porta i slavio sa 5:1. Mohamed Salah je prvi zatresao mrežu Porta u 18. minutu, da bi do kraja prvog dela utakmice prednost udvostručio Sadio Mane, u 45. minutu. Do prednosti od tri gola razlike, Liverpul je došao u 60. minutu, a svoj drugi pogodak je postigao Mohamed Salah. Mehdi Taremi je u 65. minutu smanjio prednost Liverpula na 3:1. Potom je na scenu stupio Roberto Firmino i sa dva pogotka u 77. i 83. minutu postavio konačan rezultat.

Borusija je u Dortmundu opravdala ulogu favorita i minimalnim rezultatom 1:0 savladala Sporting iz Lisabona. Gol odluke je postigao Donijel Malen u 37. minutu.

Vrednu gostujuću pobedu je ostvario i Klub Briž u Lajpcigu, slavivši sa 2:1. Lajpcig je ipak prvi došao u vođstvo, golom Kristofera Nkunkua u 5. minutu, a preokret su režirali Hans Vanaken u 22. i Mats Rids u 41. minutu za velika tri boda.