LŠ: Bajern ubedljiv, brodolom Barse, Juventusu derbi…

Fudbaleri Zenita su savladali na domaćem terenu Malme rezultatom 3:0, u drugom kolu grupne faze Lige šampiona.

Zenit je na samom startu meča poveo golom Klaudinja u devetom minutu meča.

Kuzjajev je u 49. minutu meča povisio prednost domaće ekipe na 2:0.

Treći se u listu strelaca upisao Sutormin u 80. minutu, donevši svojoj ekipi tri gola prednosti.

Tačku na ovaj meč je stavio Vendel, pogodivši u nadoknadi za konačnih 4:0 (90+5 minut).

Fudbaleri Atalante su savladali Jang Bojs minimalnim rezultatom 1:0, čime su zaseli na čelo grupe F.

Jedini gol je postigao Pesina u 68. minutu meča.

Fudbaleri Juventusa su savladali Čelsi u okviru drugog kola grupe H sa 1:0. Strelac jedinog pogotka na utakmici je bio Federiko Kjeza u 46. minutu susreta.

Bajern iz Minhena je ponovo bio silan i sasvim zasluženo slavio protiv Dinama iz Kijeva sa 5:0. Prva dva pogotka je postigao Robert Levandovski u 12. i 27. minutu. Serž Gnabri je povisio na 3:0 u 68. minutu. Na 4:0, prednost Bajerna je povećao Liroj Sane u 74. minutu, a konačan rezultat od 5:0 je postavio Erik Maksim Čupo-Moting u 87. minutu.

Benfika je na svom terenu bila bolja od Barselone sa 3:0. Do prednosti je tim iz Portugala došao već u trećem minutu golom Darvina Nunjesa, da bi na 2:0 povisio Rafa Silva u 69. minutu, a konačan rezultat od 3:0 je postavio svojim drugim pogotkom iz jedanaesterca Darvin Nunjes u 79. minutu i naneo drugi poraz Barseloni u prva dva kola.

Mančester Junajted je bio bolji od Viljareala sa 2:1 u dramatičnom finišu. Prvo je do prednosti došao Viljareal, golom Paka Alkasera u 53. minutu, Aleks Teles je u 60. minutu izjednačio na 1:1, a da bodovi ostanu na Old Trafordu, pobrinuo se Kristijano Ronaldo u petom minutu sudijske nadoknade.

Salzburg je bio bolji od Lila sa 2:1 kao domaćin. Oba pogotka je Salzburg postigao iz jedanaesteraca, a strelac je bio Karim Adejemi u 35. i 53. minutu. Poraz Lila je ublažio Burak Jilmaz u 62. minutu.

Volfsburg i Sevilja su remizirali 1:1. Prednost Volfsburgu je doneo Renato Štefen u 49. minutu, a konačan rezultat meča je postavio Ivan Rakitić u 86. minutu iz jedanaesterca.