LŠ: Derbi Liverpulu, potop Borusije, sjajno u Parizu…

Fudbaleri Mančester Sitija su ubedljivo, kao gosti, savladali Klub Briž sa 5:1, u okviru trećeg kola grupe A Lige šampiona, dok je Sporting kao gost bio bolji od Bešiktaša sa 4:1, u okviru grupe C.

Siti je do prvog pogotka stigao u 30. minutu golom Kansela, a prednost do kraja prvog dela utakmice je udvostručio Marez u 43. minutu iz jedanaesterca.

Gde su stali u prvom delu, fudbaleri Sitija su nastavili i u drugom, a na 3:0 je rezultat povisio Voker u 53. minutu. U 67. minutu je rezultat glasio 4:0, a strelac je bio Palmer. Utešni pogodak je Briž postigao u 82. minutu, a prednost  je smanjio Vanaken na 4:1. Konačan rezultat meča 5:1, postavio je Marez u 84. minutu.

Sporting je do prednosti, kao gost protiv Beškitaša od 1:0, stigao u 15. minutu, a rezultat 1:1 je delo Larina u 24. minutu. Nije dugo trajalo izjednačenje Bešiktaša, a svoj drugi pogodak za Sporting i vođstvo od 2:1 je postavio svojim drugim pogotkom Koates u 27. minutu.

Na 3:1 je povisio Sarabija, pogotkom iz jedanaesterca u 44. minutu, a konačan rezultat i pobedu Sportinga od 4:1 je postavio Paulinjo u 89. minutu.

Fudbaleri Intera su na svom terenu savladali tim Šerifa sa 3:1 (1:0) i ostvarili prvi trijumf u Ligi šampiona. Real je ubedljivo u Kijevu savladao ekipu Šahtjora 5:0 (1:0).

Posle dve početne pobede, nad Šahtjorom i Realom, Šerif iz Tiraspolja je proglašen najvećom senzacijom u takmičenju, ali su na gostovanju kod Intera doživeli prvi poraz u sezoni – 3:1.

Inter je poveo u 34. minutu, kada je Edin Džeko iskoristio asistenciju Vidala i doneo prednost domaćinu na “Meaci”.

Ipak, gosti su pokazali da nisu bez razloga na prvom mesti tabele, pošto su preko Sebastijana Tila izjednačili u 52. minutu.

Inter je vrlo brzo, šest minuta kasnije, ponovo poveo, ovog puta se Džeko revanširao Vidalu, a Čileanac zatresao mrežu Šerifa.

Konačan rezultat je postavio Stefan de Fraj u 67. minutu.

U drugoj utakmici Grupe D, Real je ubedljivo savladao na gostovanju ekipu Šahtjora 5:0.

“Kraljevski” klub je do prednosti u Kijevu došao u finišu prvog poluvremena, kad je Krivcov postigao autogol.

U nastavku su stvari u svoje ruke preuzeli Brazilci – Vinisijus je postigao dva brza gola u 51. i 56. minutu, da bi u 65. minutu asistirao Rodrigu.

Šerif je i dalje prvi na tabeli sa šest osvojenih bodova, koliko ima i Real, Inter je treći sa četiri, dok je Šahtjor poslednji sa samo jednim bodom.

U narednom kolu, Inter gostuje kod Šerifa u Moldaviji, dok Real na svom terenu dočekuje ekipu Šahtjora.

Fudbaleri Liverpula su savladali Atletiko na gostovanju rezultatom 3:2, u okviru derbija trećeg kola Lige šampiona.

Dominanto je gostujuća ekipa otvorila meč, dok Atletiko, koji je pre ovog meča imao niz od četiri meča bez pobede kod kuće u Ligi šampiona, bio nevidljiv.

Isplatila se inicijativa Liverpulu, kada je jedna lopta stigla do Salaha. Egipćanin igra u životnoj formi, što je viđeno i u Madridu, kad je uspešno fintirao nekoliko protivničkih igrača, a potom i uputio šut kojim je savladao Jana Oblaka na golu Atletika.

Lopta je na svom putu zakačila Džejmsa Milnera, ali je gol pripisan Salahu.

Nismo dugo čekali, a prednost je već bila duplirana. Nabi Keita i voleji, već drugi put ove sezone.

Lepo je lopta pala na nogu kapitena Gvineje, koji efektnim golom dovodi svoj tim do dva gola prednosti.

U tom trenutku se i protivnik probudio. Zapravo, tek smo ih tad videli na protivničkoj polovini. Prednost je smanjena praktično iz druge prilike. Lemar se lako oslobodio Keite, a lopta je stigla do Kokea. Španac je uputio nešto između šuta i centaršuta, a na loptu je naleteo Grizman, koji ju je smestio u gol.

Od tog trenutka kreće terenska inicijativa Atletika, koja je krunisana u 34. minutu novim golom Grizmana. Liverpul je igrao izuzetno ofanzivno i ostavljao svojim protivnicima priliku da napadnu. Upravo se to i dogodilo, a Francuz je sjajno izbacio Van Dajka i potom preciznim udarcem savladao Alisona za poravnanje.

Prethodno je imao priliku za još jedan gol, ali je Brazilac na golu Liverpula istrčao na vreme i sprečio Grizmana da iskoristi priliku ”1 na 1”.

Liverpulu je i nerešen rezultat odgovarao, tako da je meč praktično rešen kada je na startu drugog dela igre, pri rezultatu 2:2, iz igre isključen Grizman. Neoprezan je bio bivši igrač Barselone kad je visoko podigao nogu i kramponima zakačio Firmina po licu. Crveni karton je bio adekvatna kazna.

Upravo zato što im je odgovarao nerešen rezultat, klub sa Mersisajda nije po svaku cenu krenuo u napad sa igračem više. Ipak, za gol ih je častio Mario Ermoso, koji je faulirao Žotu unutar sopstvenog šesnaesterca. Bez posebnog razloga, s obzirom na to da situacija nije bila opasna. Loptu je sa bele tačke u gol Oblaka smestio Salah.

Ubrzo je Portugalac uzvratio uslugu igračima Atletika, oborivši njihovog igrača unutar svog šesnaesterca. Ipak, VAR je spasao Žotu, s obzirom na to da je pregledanjem istog odlučeno da penala nema.

U Amsterdamu, Ajaks je savladao Borusiju iz Dortmunda sa ubedljivih 4:0.

Poslednji put kad su se ova dva rivala našla u grupnoj fazi, nemački tim je završio na vrhu grupe, uz obe pobede i ukupan rezultat od 4:1 protiv Holanđana.

Međutim, ukoliko pogledamo sve duele dve ekipe, shvatićemo da je Ajaks u značajnoj prednosti. Zapravo, pomenute dve pobede su jedine u dosadašnjih 17 duela dve ekipe, a samo je jedna završena nerešeno.