LŠ: Bajern ”gazi”, pobedi i Barsa, preokret Junajteda…

Fudbaleri Barselone su ostvarili prvu pobedu ove sezone u Ligi šampiona.

Tek u trećem kolu su uspeli da postignu gol i minimalcem savladaju kijevski Dinamo sa 1:0 (1:0) u E grupi.

Jedini strelac, na polupraznom Nou Kampu, bio je štoper Đerar Pike u 37. minutu volej udarcem.

Time je postao najstariji strelac katalonskog velikana ikada, sa 34 godine i 260 dana je nadmašio bivšeg saigrača Silvinja.

Pre toga su se ispromašivali po dva puta Seržinjo Dest i Luk de Jong, koji je zamenjen na poluvremenu Ansuom Fatijem, ali ništa posle toga nismo videli.

Osim jednog sebičluka Barselonine “desetke”, kad je razbesneo kapitena Serđa Busketsa i Filipea Kutinja pred praznim golom da im ne asistira, praktično ništa nismo videli.

Novo mučenje Katalonaca, s tim da su sada pobedili i preskočili Dinamo kao treći u grupi, iza Benfike i Bajerna.

U drugom meču istog termina, samo u G grupi, Salcburg je pobedio Volfsburg sa 3:1 na Red Bul Areni.

Meč je otvorio sjajni tinejdžer, Karim Adejemi, trećim pogotkom u eliti ove sezone, da bi ubrzo izjednačio Lukas Nmeha.

I onda je austrijski šampion napravio “blic krig” posle dva kornera.

Oba puta je usamljen u petercu bio Noa Okafor i sa dva gola utabao stazu Salcburgu ka osmini finala.

Salcburg se zahuhtao i zakoračio jednom nogom ka istorijskom uspehu, jer bi mogao prvi put da zaigra među 16 najboljih.

Fudbaleri Mančester Junajteda su savladali Atalantu sa 3:2, u okviru trećeg kola Lige šampiona, u grupi F.

Već u 15. minutu je mrežu Davida De Hee načeo Mario Pašalić za vođstvo gostiju.

Iličić je maestralno pronašao Zapakostu, koji upućuje precizan centaršut ka petercu Junajteda. Na loptu je naletio Pašalić, koji klizećim startom sprovodi loptu u mrežu.

Time je postao prvi igrač neke italijanske ekipe, koji je postigao gol u Ligi šampiona protiv oba tima iz Mančestera.

Nismo dugo čekali, a prednost je duplirana. Fudbaler Juventusa na pozajmici u Atalanti, Demiral, neposredno nakon postizanja gola se žalio na povredu, Gasperini je spremio izmenu, a Turčin je na to odgovorio golom nakon kornera. Čak se i tokom proslave gola držao za zadnju ložu.

Tim rezultatom se otišlo na poluvreme, što je značilo da je Junajted po prvi put na poluvreme utakmice Lige šampiona, koja se igra na “Old Trafordu”, otišao sa dva gola zaostatka.

Druga ekipa se pojavila u drugom poluvremenu. Situacija se promenila u 53. minutu. Izgubio je Iličić loptu, a ona je stigla do Bruna Fernandeša. Sjajno je Portugalac pronašao Markusa Rašforda, koji šutira po zemlji u suprotan ugao i postiže gol.

Od tog trenutka je Junajted imao terensku inicijativu, a nalet se ispoljavao u nekoliko šuteva, od kojih je svaki mogao biti gol. To se i dogodilo u 75. minutu, kada je Hari Megvajer poravnao rezultat.

Tačku na meč i potpuni preokret je doneo Ronaldo nekoliko minuta kasnije, na asistenciju Luka Šoa.

Da se istorija ponavlja, pokazuje i podatak da je poslednji put kada je Junajted imao dva gola zaostatka, bilo 2012. godine protiv Brage, kada su sa 2:0 gubili nakon 20 minuta igre. Taj meč su, takođe, dobili sa 3:2.