U danu derbija – Real slavio u Barsi, Liverpul ”zgazio” Junajted na Trafordu!

Fudbaleri Reala iz Madrida su pobedili na gostovanju Barselonu sa 2:1, u 10. kolu španske La Lige.

Real je poveo golom Alabe u 32. minutu. Potom se vodila velika borba, a u finišu mnogo uzbuđenja.

Lukas Vaskes je u trećem minutu nadoknade povisio na 2:0, da bi u sedmom minutu nadoknade na 2:1 smanjio Aguero.

Ipak, nije bilo više vremena, pa je ostalo 2:1 za Real, koji deli prvo mesto na tabeli sa Seviljom i Real Sosijedadom sa po 20 bodova.

Barselona je osma sa pet bodova manje.

U Engleskoj, fudbaleri Liverpula su deklasirali Mančester Junajted sa 5:0 (4:0) na Old Trafordu, u devetom kolu Premijer lige.

“Crveni đavoli” nisu imali šanse u najvećem derbiju engleskog fudbala, jer su izabranici Jirgena Klopa već posle 45 minuta i četiri gola rešili meč u svoju korist.

Strelci za Liverpul su bili Keita u 5. i Diogo Žota u 13. minutu, dok je Mohamed Salah ostvario het-trik, a mrežu je tresao u 38, 45 +5 i 50. minutu.

Ekipa Olea Gunara Solskjera je od 60. minuta igrala sa igračem manjem, jer je Pol Pogba dobio crveni karton, nakon oštrog starta na Keiti.

Liverpul trenutno ima 21 bod na drugom mestu tabele Premijer lige, dok je Junajted sedmi sa 14 bodova.