NBA: Nova pobeda Golden Stejta, slab učinak Bjelice

Košarkaši Golden Stejta su pobedili Sakramento sa 119:107, što im je treći trijumf od početka NBA sezone.

Srpski košarkaš, Nemanja Bjelica, u pobedi protiv svog bivšeg kluba je odigrao 10 minuta i ostvario učinak od dva poena, tri skoka i jedne asistencije.

Voriorse je do trijumfa predvodio Stefon Kari sa 27 poena, 10 skokova i sedam asistencija, a ispratio ga je Džordan Pul sa 22 poena.

U redovima Kingsa su se istakli Harison Barns sa 24 poena i sedam skokova, Dejvion Mičel je dodao 22, a Deron Foks je imao 17.

U porazu svoje Oklahome od Filadelfije 115:103, Aleksej Pokuševski je za sedam minuta na parketu imao učinak od četiri poena i po jedan skok i asistenciju.

Košarkaši Šarlot Hornetsa su iznenadili Bruklin Netse i dobili ih rezultatom 111:95 na gostovanju u Njujorku.

Hornetsi su meč prelomili sjajnom odbranom u poslednjoj četvrtini, koju je ispratila rapsodija u napadu.

Sve u vezi s igrom Netsa se svodilo na individualne akcije Kevina Durenta, koji je postigao više od trećine poena svog tima – 38 (17/24 iz igre).

Očajno je odigrao Džejms Harden, koji je sa 15 poena (6/16) donosio više štete nego koristi.

Potpuno bezopasan u napadu, izgubio je osam lopti, uz pet faulova, poslednji u napadu u trenucima kada su Hornetsi “lomili” meč.

S druge strane, tokom većeg dela meča je nezaustavljiv bio Majls Bridžis sa 32 poena i devet skokova.

A kada su se raspucali Iš Smit (15, sve u drugom poluvremenu) i Kodi Martin (12), koji je bio impresivan i u defanzivi, Netsi su nokautirani.

Odličan je bio i Lamelo Bol sa 18 poena, šest skokova i pet asistencija.

Tako su Hornetsi prvi put u klupskoj istoriji počeli sezonu sa 3-0.

Rezultati: Bruklin – Šarlot 95:111, Hjuston – Boston 97:107,  Njujork – Orlando 104:110,  Oklahoma – Filadelfija 103:115,  Sakramento – Golden Stejt 107:117,  Los Anđeles Lejkers – Memfis 121:118.