SRBIJA U POLUFINALU DEJVISKUPA

Đoković i Ćaćić odveli Srbiju u polufinale Dejvis kupa! Naše tenisere JOŠ DVA KORAKA DELE OD SALATARE, naredna prepreka Hrvati!

Teniska reprezentacija Srbije se plasirala u polufinale Dejvis kupa, nakon što je ukupnim rezultatom 2:1 savladala u četvrtfinalu Kazahstan.

Drugi i ključni poen našoj selekciji doneo je dubl u sastavu Novak Đoković i Nikola Ćaćić koji je savladao tandem Andrej Golubev – Aleksandr Nedovjesov, sa 2:1 (6:2, 2:6, 6:3).

Nakon što je u prvom meču singla Miomir Kecmanović poražen od Mihaila Kukuškina, a Novak u drugom savladao Aleksandera Bublika, dubl je uspeo da odradi posao u meču odluke na pravi način i obezbedi plasman među četiri najbolje selekcije i zakaže duel sa Hrvatskom, koji je na programu prekosutra.

Tokom prvog seta su Đoković i Ćaćič delovali samouvereno, dominantno kao da godinama igraju u paru i dok je srpski tandem svoje gemove osvajao lako, Kazahstanci su se mučili. Već u prvom gemu, Srbija je imala brejk-loptu, ali je nije iskoristila. Ono što im nije uspelo tada, jeste u petom gemu, a u završnici istog su Nikola i Novak naterali rivale na dve greške i oduzeli im servis. Nakon lako potvrđenog brejka, usledilo je dupliranje, za velikih 5:2, a onda i osvajanje prvog seta posle 29 minuta na terenu.

U drugom setu, vidljiv je bio pad u igri i energiji našeg dubla. Sve ono što su u prvom setu radili Đoković i Ćaćić, u drugom su Golubev i Nedovjesov. Kazahstanci su došli do brejka u četvrtom gemu. Imali su 0:40, Nikola i Novak su izjednačili, ali ipak u završnici nisu uspeli da nastave niz poena. Do kraja seta, naš dubl je imao brejk-loptu u petom gemu, ali je nije iskoristio, a u osmom gemu su drugim brejkom u ovom setu Kazahstanci stigli do izjednačenja i meč uveli u odlučujući, treći set.

Vratili su samopouzdanje Novak i Nikola u trećem setu i ponovo su zaigrali kao na startu meča. U petom gemu su uspeli da dođu do brejka, tako što su iskoristili prvu od dve prilike za to. Nije bio do kraja meča ugrožen servis našeg tima, dok u devetom gemu Đoković i Ćaćić dupliraju brejk vredan plasmana u polufinale, petog u istoriji za naš Dejvis kup tim. Pred izabranicima selektora Viktora Troickog je sada dan odmora, a onda meč protiv Hrvatske u petak: